Äripäev • 16. veebruar 2016 kell 11:24

Siit näed riigi rahakoti sisse

Rahakott.  Foto: Veiko Tõkman

2014. aastal avatud kohalike omavalitsuste finantsinfot avalikustav riigiraha.fin.ee rakendus on astunud sammu edasi, teatas rahandusministeerium.

Lisandunud on keskvalitsuse ja muude valitsussektorisse kuuluvate üksuste andmed. Keskkonna abil on võimalik kasutajal näha, kust riigi raha tuleb ja kuhu läheb.

Tööriist on loodud avalikuks kasutamiseks valitsussektorisse kuuluvate üksuste finantsinfo uurimiseks. Siit näeb, kust riigi raha tuleb ja kuhu läheb.

Kohalike omavalitsuste andmeid on riigiraha rakenduses 2014. aasta aprillist kuni 2015. aasta lõpuni vaatamas käinud 8000 erinevat kasutajat 14 300 korral. Kasutajad on teinud 300 000 päringut. Rakenduse külastajatest ligi 7% pärinevad väljastpoolt Eestit. Lisaks Euroopa riikidele on kasutajaid olnud Ameerika Ühendriikidest, Kanadast, Mehhikost, Brasiiliast, Argentiinast, Indiast, Austraaliast jne.

Riigiraha rakenduse arenduse tegi rahandusministeeriumi tellimusel Infovara OÜ. Rakenduse arendamine oli planeeritud avatud valitsemise partnerluse ja korruptsioonivastase strateegia 2013–2020 tegevuskavades.

Hetkel kuum