Äripäev • 29. veebruar 2016
Jaga lugu:

Merkel: mul ei ole migratsioonikriisis plaani B

Saksamaa kantsler Angela Merkel  Foto: Scanpix/Reuters

Saksamaa kantsler Angela Merkel ütles eile intervjuus telekanalile ARD, et Euroopa migratsioonikriis on tema kümneaastase võimuloleku aja kõige suurem katsumus. Seejuures peab ta õigeks kõiki neid meetmeid, mis põgenike küsimuses vastu võeti.

„Tänaseks on migratsioonikriis minu selles ametis oleku kõige suurem katsumus. Kuid kuni ma olen kantsler, otsustan mina riigi ees olevaid küsimusi. Parim tee selleks on säilitada rahu ja järgida Saksamaa huve,“ ütles Merkel.

Ta teatas, et tal ei ole migratsioonikriisi lahendamiseks paan B-d – selle küsimuse lahendamiseks on vajalik aeg. „See on raske teekond. Tegemist on meie ajaloo väga olulise ajaga,“ ütles Merkel.

Merkel täpsustas, et riigipiiride sulgemine ei lahenda probleemi. „See on see, mida ma praegu kardan, et üks sulgeb piiri ja teine kannatab. Selline ei ole minu Euroopa,“ rääkis Merkel, lisades, et on lähtunud migratsioonikriisi lahenduste leidmisel Euroopa terviklikkuse hoidmisest.

Merkel on Saksamaa kantsler 2005. aasta novembrist. Selle aasta alguses näitasid uuringud, et tema reiting on Euroopa migratsioonikriisi puhkemisest alates pidevalt langenud. Küsitluse järgi leiab 40 protsenti Saksamaal elavatest migrantide järeltulijatest, et riik peaks vähem põgenikke vastu võtma. Seda arvamust jagab 45% põliselanikest ja 24% migrantidest endist.

Rekordlanguses on ka Merkeli juhitud Kristlik-Demokraatlik Liit (CDU/CSU), mille toetus on viimaste küsitluste põhjal 32,5%. Viimastel 2013. aasta valimistel sai Merkeli konservatiivne CDU aga veel 41,8 protsenti häältest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum