Lasnamäe tervisemaja taga Liechtensteini ettevõte

17. märts 2016, 16:30
Liechtensteini ettevõte omab Lasnamäel Linnamäe tee 3 asuva kinnistu, kuhu kerkib tervisekeskus, hoonestusõigust.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160317/NEWS/160319743/AR/0/Lasnamäe-tervisemaja.jpg
Ainult tellijale

Lasnamäe tervisemaja rajab rahakatele Vene ärimeestele keskendunud OÜ Capital Mill, kuid selle krundi hoonestusõiguse omanik puges peitu Liechtensteini.

Rahakatele Vene ärimeestele keskendunud OÜ Capital Mill teatas, et investeerib 11 miljonit eurot Lasnamäele Linnamäe tee 3 kinnistule kaasaegse tervisekeskuse ehitamiseks. Tallinnale kuuluva kinnistu hoonestusõiguse omanik on Lasnamäe Tervisemaja OÜ kaudu Liechtensteini firma Estmak Aktiengesellschaft.

50 000 USA dollarilise aktsiakapitaliga Estmak Aktiengesellschafti juhatuse liikge on Liechtensteini elanik Cornelia Fassold, kelle finantsteenustele ja varade struktureerimisele spetsialiseerunud konsultatsioonifirma Fiduconsulti kliendid on rikkad üksikisikud, ettevõtjad ja ettevõtted.

Lasnamäe Tervisemaja OÜ juhatuse liikmed on Silver Neemelo ja Tanel Samuel, viimane on ka Capital Milli omanikeringis. Capital Milli juhatuse liikme Igor Mölderi sõnul ei ole kaubandus- ja bürooprojektid ülepakkumise tõttu nende jaoks enam atraktiivsed. „Seetõttu pidasime mõistlikuks otsida sektoreid, kus saaksime teha midagi teistest erinevat. Meditsiinisektor on nišš, kus uute ja kaasaegsete teenindustingimuste järele on ühest küljest selge vajadus, teisest ei ole seal hetkel konkurente. Lasnamäe Tervisemajas hakkavad töötama nii pere- kui eriarstid, seal saab olema taastusravi koos basseiniga ja päevakirurgia,“ sõnas ta Äripäeva teemaveebile Ehitusuudised.ee.

Hoonestusõiguse seadmine

Linnapea Edgar Savisaare allkirja kandva linnavalitsuse korraldusega kuulutati 2011. a augustis välja eelläbirääkimistega pakkumine hoonestusõiguse seadmiseks Linnamäe tee 3 kinnistule. Hoonestaja üheks kohustuseks oli rajada tegevuskeskus raske ja sügava vaimupuudega ning liitpuudega täiskasvanutele. Lisaks tuli ehitada spordikeskus, tervisekeskus, kaubanduskeskus ning rekreatsiooniala rajatised. Pakkuja või alltöövõtja 2008., 2009., 2010. majandusaasta netokäive pidi olema igal majandusaastal vähemalt 20 miljonit eurot ning puhaskasum vähemalt 2,5 miljonit eurot igal aastal eraldi.

Üle aasta hiljem, 2012. aasta novembris seati Savisaare allkirjaga korraldusega hoonestusõigus tähtajaga 50 aastat pakkumise väljakuulutamisega samal ajal asutatud CC Arendus OÜ kasuks. Hoonestusõiguse seadmise tasuks määrati 54 130 eurot (pakkumise väljakuulutamisel oli alghinnaks määratud 54 127 eurot ja 49 senti).

CC Arendus OÜ kuulus kuni 2014. aasta jaanuarini 100protsendiliselt CC Consultere OÜ kaudu advokaat Monica Pihlakule. Seejärel lisandusid CC Arendus OÜ omanikeringi Helen Lauri ettevõte Holdwell OÜ, Vahur Reimetsa ettevõte Metro Kinnisvara OÜ ning Rasmus Vesiloole kuulunud RazaCom OÜ.

Detsembris 2013. aastal muudeti hoonestusõiguse tingimusi ning lepingutest võeti välja kohustus tegevuskeskuse rajamine raske ja sügava vaimupuudega ning liitpuudega isikutele, samuti võeti välja, et tervisekeskuses peavad olema ruumid raske ja sügava vaimupuudega ning liitpuudega isikutele sotsiaalteenuste osutamiseks.

CC Arendus OÜ selgitas linnavalitsusele esitatud taotluses, et on pidanud aktiivselt läbirääkimisi võimalike üürnikega spordikeskuse üürileandmiseks ja tegevuskeskuse ruumide, mis on suunatud raske ja sügava vaimupuudega ning liitpuudega suunatud tegevuseks, üürileandmiseks. Paraku ükski isik selle vastu huvi ei tundnud, samuti ei tulnud ühtegi pakkumist Postimehes avaldatud vastavale kuulutusele.

Eelmise aasta sügisel muudeti CC Arendus OÜ nimi Lasnamäe Tervisemaja OÜks ning ettevõtte omanikuks sai Liechtensteini firma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. March 2016, 16:41
Otsi:

Ava täpsem otsing