Noored on valmis üha rohkem broneerima korteri veel ehitamata majja, ent kui kõrgeks aetud korterite hindadele hammas peale ei hakka, otsitakse elamist linnaäärsetes eramajades.
- Linnaäärsed eramajad on taas hinnas. Foto: Julia-Maria Linna
Kõrged linnakorterite hinnad on taas algatanud nn valglinnastumise, mille käigus soetatakse üha enam linnaäärseid eramuid, teatas Pindi Kinnisvara. Kümne aasta taguse kinnisvarabuumi ajal koliti aktiivselt suurematest linnadest väljaspool asuvatesse eramajadesse. Kui majanduskriisi ajal see trend taandus täielikult, siis nüüdseks on kõrged korterihinnad taas protsessi käivitanud.
Tasub teada
Tallinnas oli veebruaris korteriomandite keskmine tehinguhind 1493 €/m².
Mullu samal ajal oli keskmine hind 1442 €/m².
Kui tänavu jaanuaris tehti Tallinnas 547 korteriomandi tehingut, siis veebruaris hüppas tehingute arv juba 695 peale.
Lõviosa hinnatõusust on andnud uute korterite suurenenud osakaal tehingutest, kuna järelturul pole hinnad sisulist muutust teinud.
Allikas: Pindi Kinnisvara
Pindi Kinnisvara tegevjuht Lauri Tabur sõnas ettevõtte teates, et sotsioloogiliste ja majanduslike põhjuste koosmõjul toimuvat valglinnastumist saab käsitleda nii kinnisvaraturu arengu kui taandarenguna.
„On selge, et inimesed peavad kuskil elama ning tihti on linnast välja kolimine tingitud puhtalt majanduslikest kaalutlustest, sest linnakorterite hinnad on muutunud võrreldes linnaväliste eramajadega vahel lausa talumatult kalliks,“ rääkis ta.
„Samas ei saa alahinnata ka sotsioloogilist mõju - on ju ka lippaiaga eramu üks American Dream’i põhikomponentidest, kätkedes endas suurema, turvalisema ja looduslähedasema elukeskkonna ideaale,“ lisas Tabur.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.