Linnaäärsed eramajad taas hinnas nagu buumi ajal

23. märts 2016, 11:00
Linnaäärsed eramajad on taas hinnas.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160323/NEWS/160329895/AR/0/Eramajad.jpg

Noored on valmis üha rohkem broneerima korteri veel ehitamata majja, ent kui kõrgeks aetud korterite hindadele hammas peale ei hakka, otsitakse elamist linnaäärsetes eramajades.

Kõrged linnakorterite hinnad on taas algatanud nn valglinnastumise, mille käigus soetatakse üha enam linnaäärseid eramuid, teatas Pindi Kinnisvara. Kümne aasta taguse kinnisvarabuumi ajal koliti aktiivselt suurematest linnadest väljaspool asuvatesse eramajadesse. Kui majanduskriisi ajal see trend taandus täielikult, siis nüüdseks on kõrged korterihinnad taas protsessi käivitanud.  

Pindi Kinnisvara tegevjuht Lauri Tabur sõnas ettevõtte teates, et sotsioloogiliste ja majanduslike põhjuste koosmõjul toimuvat valglinnastumist saab käsitleda nii kinnisvaraturu arengu kui taandarenguna.

„On selge, et inimesed peavad kuskil elama ning tihti on linnast välja kolimine tingitud puhtalt majanduslikest kaalutlustest, sest linnakorterite hinnad on muutunud võrreldes linnaväliste eramajadega vahel lausa talumatult kalliks,“ rääkis ta.

„Samas ei saa alahinnata ka sotsioloogilist mõju - on ju ka lippaiaga eramu üks American Dream’i põhikomponentidest, kätkedes endas suurema, turvalisema ja looduslähedasema elukeskkonna ideaale,“ lisas Tabur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. March 2016, 10:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing