Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Üle 25 Eesti ettevõtte langes veebirünnaku ohvriks
Teisipäeva öösel rünnati mitut Eesti veebilehte. Rünnaku ohvriks langes üle 25 ettevõtte, teatas Eesti veebiturvalisuse agentuuri ESEC tegevjuht Oliver Sild.
Üle 25 Eesti ettevõtte langes veebirünnaku ohvriks. Foto: ESEC
"Meie kogemus näitab, et massrünnakute puhul lisatakse veebiserveritesse tihtipeale ka erinevat tüüpi pahavara, mis annab ründajale ligipääsu tervele lehele, mille tagajärjel saab veebiserverit kasutada nii viiruste kui ka spämmi levitamiseks," selgitas Sild.
ESEC andmetel levivad viimasel ajal jälle masshäkkimised. „Soovitame kõigil sisuhaldussüsteemidega veebilehtede omanikel üle vaadata kasutusel moodulid ja tarkvaraversioonid,“ lisas Sild.
Kui varem sellised häkkimised otseselt veebilehe külastajaid ei kahjustanud, siis nüüd on hakatud üha rohkem rünnakutele lisama ka viiruseid, viimasel ajal just krüptoviiruseid, mis võivad veebilehe külastaja arvuti kõvaketta failid kättesaamatuks muuta.
Vaata, millised 25 Eesti veebilehte häkkerite ohvriks langesid, teemaveebist ITuudised.ee.
Sujuv makseprotsess on ülimalt tähtis osa e-poe ostukogemusest. Kogu vaev ja pingutus kliendile meeldiva ostukogemuse pakkumisest võib minna luhta, kui toote eest tasudes tabab klienti mõni ebameeldiv üllatus või takistus. Selleks võib olla nii soovitud makseviisi puudumine, tehnilised takistused toimingu lõpuleviimiseks kui ka ebamugav makse kinnitamise protsess.