Kadi Neemre • 14. aprill 2016 kell 16:04

Larry Fink: madalad intressimäärad on suurim globaalne kriis

Foto: EPA

BlackRocki juht Larry Fink hoiatas, et negatiivsed ja madalad intressimäärad üle maailma karistavad teenimatult säästjaid ning sellest olukorrast saab “suurim globaalne kriis”.

Fink kutsus poliitilisi juhte üles midagi ette võtma ning astuma samme, et fiskaalsed reformid täiendaksid rahanduspoliitikat.

“Me oleme keskpankade rollist majanduskasvu juhtida liiga sõltuvateks muutunud,” sõnas ta, rõhutades, et “lihtsa raha” poliitika pidi olema vaid ajutine lahendus.

“Ma ei kutsuks seitset aastat ajutiseks. Ma ei mõista siiani, mis selle positiivne efekt on.”

Fink märkis ka et USA aktsiaturg peaks oma praegusest tasemest kõrgem olema.

Jaanuaris kui finantsturud olid sügaval languses uskus Fink, et turud võivad veel 10% kukkuda, kuna turgudel pole piisavalt elu.

Nüüd aga on tema arvates turud 70% oma elujõust tagasi suutnud võita. Samas viitas ta siiski mõningasele ebakindlusele.

“Meil on näiteks Brexiti probleem. Jaapanis toimuvad mais valimised. USA-s toimuvad presidendivalimised,” sõnas ta.

Referendum, kus otsustatakse Suurbritannia jäämine või lahkumine Euroopa Liidust, toimub kahe kuu pärast.

“Minu instinktid ütlevad, et kui hääletus toimuks täna, siis ma usun, et Suurbritannia astuks liidust välja,” sõnas Fink. “Samas võib kahe kuu jooksul veel paljugi juhtuda,” märkis ta.

Tema sõnul oleks riigi lahkumine Euroopa Liidust Suurbritannia majandusele kahjulik ning tõstataks küsmused EL-i elujõulisuse kohta.

BlackRock teatas täna, et ettevõtte esimese kvartali korrigeeritud kasum oli 4,25 dollarit aktsia kohta, mis jäi 4 sendi võrra prognoosidele alla; kasum oli võrreldes aasta varasemaga 13% madalam.

Ettevõtte ärikasum oli 2,62 miljardit dollarit, mis jäi samuti prognoosidele alla; võrreldes eelmise aasta sama perioodiga oli kasum 4% väiksem.

Maailma suurim varahalduse ettevõte meelitas ligi ligikaudu 36,1 miljardi dollari väärtuses pikaajalist netosissevoolu.

 

Hetkel kuum