Äripäev • 29. aprill 2016
Jaga lugu:

Töösturid ei saa mullust tootmismahtu kätte

Toodang vähenes nii energeetikas ja mäetööstuses kui ka töötlevas tööstuses.  Foto: Andres Haabu

Ligi pooled töötleva tööstuse tööstusharudest ei saavutanud märtsis eelmise aasta mahtu, kokku tootsid tööstusettevõtted märtsis 5% vähem kui eelmisel aastal samal ajal, teatas statistikaamet.

Toodang vähenes nii energeetikas ja mäetööstuses kui ka töötlevas tööstuses.

Mäetööstuses vähenes toodang põlevkivi kaevandamise languse tõttu 40%. Languse põhjuseks oli nafta- ja põlevkivisaaduste madalast hinnast tingitud vähene nõudlus.

Töötlevas tööstuses toodeti märtsis 3% vähem toodangut kui eelmisel aastal samal kuul. Toodangu maht vähenes eelkõige seetõttu, et jätkus elektroonika- ja metalltoodete tootmise langus.

Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang veel toiduainete ja kemikaalide tootmises. Ligi pooled töötleva tööstuse tööstusharudest ei saavutanud märtsis eelmise aasta mahtu. Kuigi paljudes suurema osatähtsusega tööstusharudes (puittoodete, elektriseadmete ja mööbli tootmine) toodang suurenes, ei korvanud see teiste tööstusharude tootmise vähenemist.

Välisturule müüdi märtsis 70% kogu töötleva tööstuse toodangust. Eelmise aasta märtsiga võrreldes vähenes korrigeerimata andmetel toodangu müük ekspordiks 6%, müük kodumaisele turule jäi samale tasemele.

Korrigeeritud andmetel toodeti tänavu märtsis tööstuses kokku 3% vähem toodangut kui eelmisel kuul, sealhulgas töötlevas tööstuses 4% vähem. Eelmise aasta märtsiga võrreldes toodeti elektrit 8% vähem ja soojust 10% rohkem. Elektritoodangu vähenemise põhjuseks oli omatoodangu osaline asendamine odavama importtoodanguga.

Jaga lugu:
Hetkel kuum