Ave Lepik • 25. mai 2016
Jaga lugu:

Soome üliedukas idufirma puhkes nelja kuuga õide

Soomlaste edukas idufirma ResQ Club  Foto: ResQ Clubi veebileht

Vaid neli kuud tagasi alustanud soomlaste idufirma ResQ Club on kogunud Soomes 17 000 klienti ja 150 partnerit, kelle kaupa nende pakutav teenus vahendab.

Ettevõtte teenust kasutavad kliendid saavad ülisoodsa hinnaga osta toiduaineid ja valmisportsjoneid, mis on restoranides, hotellides, pagarikodades ja kohvikutes jäänud müümata ja mis seni ära visati. Allahindlusprotsent on 40 kuni 70, vahendab Yle. Kliendid maksavad kauba eest teenuse vahendajale, kasutades mobiilirakendust, ja seejärel saavad oma kraami kätte restoranist või kohvikust.

Idufirma ResQ Club alustas 25 000eurose laenuga ning on tänaseks kogunud üle 400 000 euro investeeringuid. Ettevõttel on suured laienemisplaanid, mis näevad ette filiaalide avamist Rootsis Göteborgis ja Malmös. Firmal on Helsingis täiskohaga tööl kaheksa ja osalise ajaga neli inimest, Soome teistes linnades on palgal neli esindajat.

ResQ Clubi üks rajajajaid Alexander Lidgren on ise töötanud koka ja kohvikuomanikuna ning tema sõnul läheb toidukohtades raisku 10 kuni 25 protsenti toidust. „Kokana tuli mul prügisse visata palju täiesti korralikku toitu, nüüd on meil võimalus aidata restorane ja kliente – selles olukorras pole kaotajaid,“ selgitas ta.

Soome loodusressursside keskuse Luke andmeil visatakse riigis igal aastal prügisse 75 kuni 85 miljonit kilo toiduaineid, millest suurem osa on sööklate ja kiirtoidurestoranide kaup.

Jaga lugu:
Hetkel kuum