Selgus Leedo kurikuulsa laeva hind

02. august 2016, 12:40
Kahtlus Regula ümber
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160802/NEWS/160809955/AR/0/AR-160809955.jpg

Pea pool sajandit vana Regula maksis tänavu kaks korda rohkem kui ligi 20 aastat tagasi.

Tallinna Sadama tütarettevõte TS Laevad soetas varulaeva Regula 4 miljoni euroga. Kokkuleppel Tallinna Sadamaga andis AS Saaremaa Laevakompanii nõusoleku parvlaeva Regula müügihinna avalikustamiseks.

Vjatšeslav Leedole kuuluv Saaremaa Laevakompanii ostis Regula 1997. aastal, makstes selle eest tänases vääringus 2 miljonit eurot. 1971. aastal ehitatud Regula mahutab 400 reisijat ja 80 sõiduautot. Laev antakse TS Laevade kasutusse oktoobris.

Avalikustamise ajendiks on lepingupartnerite soov vältida spekulatsioone tehingu summa kohta. TS Laevade juhi Kaido Padari sõnul oli tegemist kahe ettevõtte vahelise tehinguga, mille mõlemad pooled on rahul.

„AS Tallinna Sadam on võtnud endale kohustuse riigi ees ja selle täitmiseks vajati vastavalt hanke lepingule ka jääklassiga varulaeva. Valisime mitmete pakkumiste vahel ja suhtlesime kokku 27 ettevõttega. Lõppvalikus oli kuus laeva ja Regula oli meile soodsaim hinna ja kvaliteedi suhtelt,“ ütles TS Laevad juhatuse esimees Kaido Padar. „Varulaevaks ei ole arukas soetada kallist alust kai äärde seisma,“ lisas ta.

Padari sõnul on Tallinna Sadamal oktoobrist lepingujärgselt kohustus 24 tunni jooksul reageerida ning leida asenduslaev, kui peaks tekkima ootamatusi. "Kui hakata alles siis otsima asenduslaeva, oleks see võimatu, varulaev peab kohe olemas olema,“ sõnas ta.

„Regula on varuks ka tulevikuks, juhul kui on vaja kõrgperioodil Saaremaa ja Hiiumaa liinidele korraga kokku viit laeva, et rohkem ja kiiremini reisijaid teenindada," lisas Padar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. August 2016, 12:46
Otsi:

Ava täpsem otsing