Mait Kraun • 5. august 2016 kell 8:45

Kui kaugele on Inglise Keskpank nõus minema?

Inglise Keskpanga liikmed toetavad rahapoliitika edasist lõdvendamist.  Foto: EPA

Inglise Keskpanga juht Mark Carney tegi eile investoritele selgeks, et negatiivseid intresse ta ei toeta. Samas tekkis küsimus: kus on piir?

Eilsel keskpanga kohtumisel ei antud konkreetseid suuniseid, millised võiksid olla järgmised sammud. Tõsi, keskpank tunnistas, et intressimäärad viiakse vajadusel 0,25 protsendist madalamale, kirjutab Bloomberg.

Rahapoliitikud ütlesid, et madalaim tase „on nullile lähedal, aga sellest kõrgem.“

Keskpanga hiljutised prognoosid võiksid pakkuda vihjeid. Need põhinesid turgude ootustel, mille kohaselt langeb baasintressimäär selle aasta lõpus 0,1 protsendini. Turgude hinnangul püsib see tase 2018. aasta kolmanda kvartalini.

„Komitee on läinud lõdvema rahapoliitika teed, mis tähendab, et intressimäär võiks langeda 0,1 protsendini. See võiks olla loomulik suund,“ ütles investeerimisfirma Investec ökonomist Chris Hare.

HSBC panga ökonomistid ütlevad, et Inglise Keskpank võib minna isegi madalamale ning 0,05protsendine intressimäär on täiesti võimalik. ING panga arvates võiks järgmine kärbe toimuda selle aasta novembris.

Kuna keskpanga liikmed toetavad rahapoliitika edasist lõdvendamist, siis on võimalik, et intresse vähendatakse sellel aastal veel 15 baaspunkti võrra.

Hetkel kuum