Mait Kraun • 22. august 2016 kell 18:30

Mehhiko majandus langes

Mehhiko.  Foto: Reuters/Scanpix

Mehhiko majandus langes esmakordselt kolme aasta jooksul, vahendab CNN.

USA lõunanaabri majandus kahanes teises kvartalis esimese kvartaliga võrreldes vaid 0,2 protsenti, aga igasugune langus on riigile väga kehv uudis, sest paljude ekspertide sõnul on Mehhiko Ladina-Ameerika pärl.

Teistel Lõuna-Ameerika riikidel pole sugugi hästi läinud. Brasiilias on praktiliselt sajandi suurim majanduslangus ning Argentina on sattunud stagnatsiooni. Venezuelas on probleeme veelgi rohkem – riigis on lisaks majanduskriisile ka humanitaarkriis, sest inimestel ei jätku piisavalt toitu ja esmatarbevahendeid.

Mehhiko oli analüütikute ja majandusteadlaste jaoks Ladina-Ameerika pärl ja riigi majandus kasvas kiiresti.

Nafta hinnalangus on Mehhiko hoogu maha tõmmanud, sest riik on suur naftaeksportija. Mehhiko naftasektor on sellel aastal kahanenud eelmise aastaga võrreldes 3 protsendi võrra.

Brasiilia ja Venezuelaga võrreldes läheb riigil siiski väga hästi, ütlevad eksperdid. Aastases võrdluses kasvas Mehhiko majandus 2,5 protsenti. See on suurem majanduskasv kui USA-l.

„Mehhiko saab ka edaspidi madalate naftahindadega paremini hakkama kui teised regiooni energiaeksportijad,“ ütles Capital Economicsi arenevate turgude ökonomist Edward Glossop.

Hetkel kuum