Äripäev • 4. november 2016 kell 8:42

Maailma suurim firma proovib Viljandis tehtud robotit

Cleveroni tootmine  Foto: Eiko Kink

Viljandi äärelinnas aktsiaseltsi Cleveron tehases valminud pakirobot jõudis USAs esimest korda klientide ette, kui maailma suurima käibega ettevõte Walmart hakkas seda katsetama oma sünnilinnas.

Arkansase osariigis asuva 40 000 elanikuga Bentonville'i linnas asuva kaupluse peaukse kõrval on ligi kuu aega seisnud Viljandis valminud pakirobot, kust oma kauba saavad kätte need kliendid, kes on tellinud selle Walmarti veebipoe kaudu, kirjutab Sakala. Cleveroni juht Arno Kütt selgitas, et mujal USAs teevad seda tööd teenindajad, pakiroboti juures on abis üks poe töötaja, kes kliente juhendab.

Walmartiga sõlmitava lepingu detailidest ei tohtinud Kütt rääkida, viidates konfidentsiaalsusele, kuid märkis, et esialgus kasutab poekett ainult üht robotit - see on uue lahenduse katsetus.

Cleveroni edu USAs sai alguse eelmisel aastal, kui Viljandi firma sõlmis koostööleppe Põhja-Ameerika kontserniga Bell and Howell, kelle tellimuse täitmiseks hakkab ettevõte rajama Viljandisse uut tehast.

Loe pikemalt Sakalast.

Walmarti kauplusekett on oma 482 miljardi dollarilise käibega maailma suurim ettevõte ja samuti suurima töötajate arvuga eraettevõte maailmas oma 2,2 miljoni töötajaga. Ka turuväärtuse järgi on tegemist maailma ühe suurema väärtusega ettevõttega. 1962. aastal asutatud perefirmal on veidi üle 11 500 kaupluse ja klubi 28 riigis, mis peamisel jäävad Põhja- ja Kesk-Ameerikasse.

Asukoht: Viljandi.

Tegevus: logistikatehnoloogia arendamine, tootmine ja müümine.

Eelmisel aastal käivitasid esimese robotautomaadi projekti Eestis. Esimesed partiid pakiautomaate müüdi Norra ja Hispaaniasse.

Aktsionärid Arno Kütt, Peep Kuld, Eesti Arengufond, Sibo Invest OÜ.

Töötajaid 40.

Käive oli eelmisel aastal 4,2 miljonit, kasum 1 miljon eurot.

Hetkel kuum