Viljandi äärelinnas aktsiaseltsi Cleveron tehases valminud pakirobot jõudis USAs esimest korda klientide ette, kui maailma suurima käibega ettevõte Walmart hakkas seda katsetama oma sünnilinnas.
- Cleveroni tootmine Foto: Eiko Kink
Arkansase osariigis asuva 40 000 elanikuga Bentonville'i linnas asuva kaupluse peaukse kõrval on ligi kuu aega seisnud Viljandis valminud pakirobot, kust oma kauba saavad kätte need kliendid, kes on tellinud selle Walmarti veebipoe kaudu, kirjutab
Sakala. Cleveroni juht Arno Kütt selgitas, et mujal USAs teevad seda tööd teenindajad, pakiroboti juures on abis üks poe töötaja, kes kliente juhendab.
Walmartiga sõlmitava lepingu detailidest ei tohtinud Kütt rääkida, viidates konfidentsiaalsusele, kuid märkis, et esialgus kasutab poekett ainult üht robotit - see on uue lahenduse katsetus.
Cleveroni edu USAs sai alguse eelmisel aastal, kui Viljandi firma sõlmis koostööleppe Põhja-Ameerika kontserniga Bell and Howell, kelle tellimuse täitmiseks hakkab ettevõte rajama Viljandisse uut tehast.
Walmarti kauplusekett on oma 482 miljardi dollarilise käibega maailma suurim ettevõte ja samuti suurima töötajate arvuga eraettevõte maailmas oma 2,2 miljoni töötajaga. Ka turuväärtuse järgi on tegemist maailma ühe suurema väärtusega ettevõttega. 1962. aastal asutatud perefirmal on veidi üle 11 500 kaupluse ja klubi 28 riigis, mis peamisel jäävad Põhja- ja Kesk-Ameerikasse.
Cleveron
Asukoht: Viljandi.
Tegevus: logistikatehnoloogia arendamine, tootmine ja müümine.
Eelmisel aastal käivitasid esimese robotautomaadi projekti Eestis. Esimesed partiid pakiautomaate müüdi Norra ja Hispaaniasse.
Aktsionärid Arno Kütt, Peep Kuld, Eesti Arengufond, Sibo Invest OÜ.
Töötajaid 40.
Käive oli eelmisel aastal 4,2 miljonit, kasum 1 miljon eurot.
Seotud lood
Viljandis pakiautomaate tootev Cleveron lõi käed uue partneri, Hispaania tekstiilikontserniga Inditex.
Viljandis asuv pakiautomaatide tootja Cleveron sai kevadel investoritelt 2,2 miljonit eurot. Tehing vormistati laenuna, millega kaasneb võimalus osta tükk ettevõttest, kirjutab ERR.
Eile õhtul kuulutati välja EY Eesti aasta ettevõtja 2017 laureaadid, kes on pakiautomaatide ja -robotite tootja Cleveroni ning veebikaubamaja ON24 omanikud ja juhid Arno Kütt ja Peep Kuld.
Leedu telekommunikatsiooniettevõte, UAB Consilium Optimum, mida tarbijad tunnevad Fastlinki kaubamärgina, käivitas 18. detsembrini kestva avaliku kolmeaastase võlakirjaemissiooni eesmärgiga kaasata 3 miljonit eurot, pakkudes investoritele 9% aastaintressi (ISIN code: LT0000411266, investment order cook code CSLSPO). Emissioon on tagatud ILTE 1,5 miljoni euro suuruse garantiiga.