Äripäev • 8. detsember 2016 kell 10:00

Peaprokurör peab andmelekke tõttu aru andma

Riigi peaprokurör Lavly Perling peab minema õigukomisjoni.  Foto: Eiko Kink

Õiguskomisjon kutsub riigi peaprokuröri rääkima andmete lekkest ja õiglasest kohtupidamisest, teatas riigikogu pressiteates.

Riigikogu õiguskomisjon kutsub oma esmaspäevasele istungile riigi peaprokuröri Lavly Perlingu, et arutada temaga kriminaalmenetluse raames kogutud piiratud juurdepääsuga andmete lekkimisest ajakirjandusse ning õiglase kohtupidamise tagamisest. Kuigi seda pole otsesõnu öeldud, käbi jutt ilmselt Edgar Savisaart puudutava kriminaalmenetluse materjalide lekkimisest ajakirjandusse.

„Taas on leidnud aset juhtum, kus kriminaalmenetluse raames kogutud andmed on lekkinud meediasse ning see tõstatab paratamatult küsimuse, kuidas on sellises olukorras tagatud aus ja õiglane kohtupidamine,“ ütles õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid. 

Ta lisas, et komisjon tahab koos peaprokuröriga kaaluda, kas taoliste juhtumite ärahoidmiseks oleks vaja algatada seadusemuudatusi. „Samuti kaalub komisjon pöördumist justiitsministri poole küsimusega, kas oleks vaja hiljutise andmelekke osas algatada sisejuurdlus“, lausus Karilaid.

Õiguskomisjoni istung algab esmaspäeval, 12. detsembril kell 11.15.

Hetkel kuum