Peaprokurör peab andmelekke tõttu aru andma

08. detsember 2016, 13:00
Riigi peaprokurör Lavly Perling peab minema õigukomisjoni.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161208/NEWS/161209766/AR/0/AR-161209766.jpg

Õiguskomisjon kutsub riigi peaprokuröri rääkima andmete lekkest ja õiglasest kohtupidamisest, teatas riigikogu pressiteates.

Riigikogu õiguskomisjon kutsub oma esmaspäevasele istungile riigi peaprokuröri Lavly Perlingu, et arutada temaga kriminaalmenetluse raames kogutud piiratud juurdepääsuga andmete lekkimisest ajakirjandusse ning õiglase kohtupidamise tagamisest. Kuigi seda pole otsesõnu öeldud, käbi jutt ilmselt Edgar Savisaart puudutava kriminaalmenetluse materjalide lekkimisest ajakirjandusse.

„Taas on leidnud aset juhtum, kus kriminaalmenetluse raames kogutud andmed on lekkinud meediasse ning see tõstatab paratamatult küsimuse, kuidas on sellises olukorras tagatud aus ja õiglane kohtupidamine,“ ütles õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid. 

Ta lisas, et komisjon tahab koos peaprokuröriga kaaluda, kas taoliste juhtumite ärahoidmiseks oleks vaja algatada seadusemuudatusi. „Samuti kaalub komisjon pöördumist justiitsministri poole küsimusega, kas oleks vaja hiljutise andmelekke osas algatada sisejuurdlus“, lausus Karilaid.

Õiguskomisjoni istung algab esmaspäeval, 12. detsembril kell 11.15.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2016, 13:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing