Kaart: võlgades Riito jäljed Eestimaal

Kurikuulsust kogunud Facio järglane Riito on võlgu umbes 200 võlausaldajale.  Foto: Andras Kralla

Facio järglane, võlgades Riito Ehitus on keskendunud riigihangetele, mida on võitnud omajagu.

Kaardilt näeb, milliseid riigiobjekte täpsemalt on Riito alates 2010. aastast ehitanud.

Praegu maadlevad Riitoga väikefirmad, kes süüdistavad ehitusfirmat üles jäänud võlgades. Riito on aga läinud saneerimisele, samal ajal võidab veel hankeid.

Riito Ehituse endine projektijuht Meelis Matt kirjeldas hiljuti ka, et pidi allhankijatele raha nii-öelda välja rääkima.

Äripäev avalikustas eksklusiivselt ka raskustes Riito võlausaldajatele läkitatud saneerimiskava. Sellest selgub, et kui firma pankrotti läheb, saavad allhankijad veel vähem raha kätte.

Riito raha ja pangakontode realt vaatab vastu 43 300 eurot, kokku on käibevara 2,3 miljonit eurot. Kohustusi on nõustaja kokku lugenud 3,7 miljonit eurot.

Pankrotihinnangu arvutuskäigust tuleb välja, et firma bilansilise vara väärtus on 4,9 miljonit eurot, kuid pankrotimenetluses kukuks Riito kogu vara väärtus 70% ehk 1,4 miljoni euro peale. Viimasest läheksid veel maha kulud näiteks haldurile ja menetlusele. Raha ja pangakontode realt vaatab vastu 43 300 eurot, kokku on käibevara 2,3 miljonit eurot. Kohustusi on nõustaja kokku lugenud 3,7 miljonit eurot.

Riito Ehituse asutas pea seitse aastat tagasi kurikuulsust kogunud Facio, mis kuulub Toomas Trompile. Riito omanik Erik Liiv lahkus firma juhatusest, kuid on edasi talle kuuluvas Sand Ehituse juhatuses. Sandiga teeb Riito ka ühispakkumisi. Firma taga on peale Liivi veel firma Harmaron kaudu Alvar Ild ja Indrek Toome. Ild istus veel detsembri keskpaigani Riito nõukogus.

 

Hetkel kuum