Artikkel
 • Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Pipedrive’i reegel: teise tööpäeva ei tohi ära rikkuda

  Äsja 16 miljonit eurot investeeringuid kaasanud ja eelmisel aastal unelmate tööandjaks valitud Pipedrive’il läheb väga hästi. Pipedrive'i kindel reegel on, et tööl ei tohi teise inimese päeva ära rikkuda, ütles ettevõtte kaasasutaja, Gaselli Kongressil esinev Martin Henk.

  Heaks tööandjaks ei tee firmat mitte tasuta mahl külmkapis, vaid hästi valitud töötajad, on ta veendunud.
  Kuidas Pipedrive’il läheb?
  Pipedrive’l läheb väga hästi – muudkui kahekordistame end juba mitu aastat nii inimeste, käibe kui ka klientide arvult. Viimaste ametlike andmete põhjal on Pipedrive’il üle 30 000 maksva kliendi üle kogu maailma. Alles hiljuti kaasasime ka investeeringuid 16 miljonit eurot.
  Mis on edu põhjus?
  Põhiliselt ikka meie toode, see meeldib inimestele ja nad tahavad seda kasutada. Nad räägivad sellest ka sõpradele ja reklaam levib – see on olnud edu alus.
  Mis teeb Pipedrive’i toote unikaalseks?
  Fookus, oleme suutnud ennast hoida hästi kitsal alal. Meie toode on mõeldud müügiinimestele väiksemates ettevõtetes, kes müüvad kallist toodet. Fookus on aidanud meil keskenduda õigetele asjadele, teha senist toodet paremaks ja mitte üritada teha tuhandet erinevat asja. Seda on tootest tunda. Müügiinimesed, kes seda kasutavad, näevad, et meie toode on ehitatud müügiinimeste poolt müügiinimestele.
  Kuidas müügivõõras inimene sellest aru peaks saama?
  Meie keskne osa on müügitoru – see on protsessi juhtimine ja seda ei pea ilmtingimata kasutama müügi jaoks. Igasugune tegevus, mis on elus teiste inimestega seotud ja mis võtab kaua aega, selle saab müügitoru kasutades lõpuni viia. Tavaliselt kasutatakse seda siis, kui on rohkem kui kümme tegevust käsil ja on lihtne ära unustada, kui kaugel mingid tegevused on. See tehing, mis seal müügitorus on, seda võibki nimetada vestluseks sinu ja kellegi teise vahel, kellelt sa üritad midagi osta, talle müüa või midagi kokku leppida. Meie tarkvara aitab asjadel silma peal hoida, et sa midagi ära ei unustaks, et sa teaksid, kui kaugel mingi protsess on, ja et sa oleksid palju efektiivsem.

  Gaselli Kongress on tunnustus ja inspiratsiooniüritus gasellettevõtetele

  Eesti gaselliliikumine tähistab 17. sünnipäeva – nii kaua on Äripäev koostanud Gaselli TOPi

  Gasell on kiiresti kasvanud ettevõte, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit vähemalt 50%.

  Konverentsil esinevad Bo Henriksson, Jevgeni Kabanov, Helen Sildna, Priit Salumaa jpt.

  Registreeri end konverentsile siin.

  Teil on väidetavalt üks väiksema tööjõu voolavusega idufirmasid. Kuidas te oma töötajaid hoiate?
  Jah, meil on tööjõu voolavus väga väike ja oleme selle üle väga uhked. On palju firmasid, kus öeldaksegi, et palka kiiresti ja lase kiiresti lahti, kuid oleme otsustanud, et meie nii teha ei taha. Meie palkamise protsess on pikk ja keeruline – tahame enne inimese tööle võtmist selgeks saada, kas see inimene sobib meile ja kas me sobime ka talle. Kui inimesed on juba palgatud, siis teeme kõik, et neil Pipedrive’is töötades hea oleks.
  Kui saime eelmisel aastal Eesti unelmate tööandja tiitli, tegi meedia suurt kära selle ümber, et meil on uhke kontor ja töötajad saavad külmkapist tasuta mahla. Lugedes hiljem töötajate ankeete, mis konkursile esitati, sain aru, et 80% inimestest mainisid hoopis töökaaslasi – meil on toredad inimesed, kellega on väga hea töötada ja mõnus tööl olla.
  Millised inimesed töötavad Pipedrive’is?
  Need, kes meile tööle tulevad, ei ole kindlasti ühesugused, neil kõigil on aga mingi ühisosa, mis võimaldab neil koos töötada. Seda on isegi raske ühe lausega kokku võtta, aga need firma põhiväärtused, mida me palkamise juures ka vaatame ning kontrollime, aitavad sellele kaasa. Meie töötajad on toredad, tolerantsed ja saavad üksteisega hakkama isegi siis, kui nad on väga erinevatest kultuuriruumidest kokku tulnud.
  Andke palun kolm soovitust, kuidas tööandja saaks inimesi ettevõttes hoida.
  Kindlasti tuleb töötajaid hästi valida. Teiseks on oluline täpselt paika panna, mille alusel inimesi palgatakse ja ka lahti lastakse. Firma väärtused kirjutatakse tihti kuhugi üles ja keegi neid ei tea, siis meie oleme üritanud neist rohkem kinni hoida. Kui üks firma väärtusi on see, et ei tohi teise inimese päeva ära rikkuda, siis me ka vaatame, et ükski inimene seda ei teeks. Loomulikult on oluline ka dialoog, tuleb kuulata inimesi ja seejärel ka tegutseda, midagi ettevõttes muuta. Väga frustreeriv on, kui inimesi kuulatakse, kuid selle järel midagi ei juhtu.
  Millised väärtused on olulised?
  Üks väga oluline väärtus ongi see, et ei tohi teise inimese päeva ära rikkuda. Loomulikult on oluline sisemine tung – me ei taha otseselt kedagi motiveerida ja eeldame, et inimesed, kes on tööle tulnud, tahavad ka tööd teha, nad tahavad ise paremaks saada ja areneda. Me küll otsime inimesi, kes on milleski väga head, ja tihti on sellele eelnenud ka suur kogemus, kuid samas tahame, et kui inimene tuleb, siis ta ei ürita oma varasemat kogemust meile ühtse koogivormiga peale suruda, ilma et ta aru saaks, kuidas meil asjad käivad.
  Mis teid ennast edasi viib ja inspireerib?
  See, et Pipedrive on igal aastal erinev. Kui igal aastal töötajaid ja klientuuri kahekordistada, siis on ka erinevad väljakutsed. Hästi mõnus on, kui on võimalus pidevalt õppida ja areneda, sest see hoiab ennast ka erksana. Kui kõik oleks sama, siis 6,5 aastat Pipedrive’s tunduks väga pikk aeg.
  Kaasasite just 16miljonilise investeeringu. Miks te otsustasite just nüüd uuesti raha kaasata?
  Raha on kaasata hea siis, kui seda otseselt vaja ei ole. Praegu oli just õige hetk, kus me oleks võinud muutuda kasumlikuks. Meil ei olnud seda raha ilmtingimata vaja ja samal ajal on kasv väga kiire ehk meil oli võimalik seda raha kaasata väga soodsatel tingimustel. Kasutame seda veelgi kiiremaks kasvamiseks, mis tähendab inimeste palkamist ja suuremaid investeeringuid turundusse. Lisaks on meie investor Atomico globaalse haardega ettevõte ja need inimesed, kes tänu sellele investeeringuga liituvad, aitavad meil palju häid asju teha. 
  Pipedrive sai eelmisel aastal USAs gasellide edetabelisse. Kas ja mida see muutis?
  Igasugune tunnustus on väga hea. Meedia aitab meid kõige rohkem inimeste palkamisega. On väga oluline saada endale võimalikult häid inimesi ja millegagi silma paistmine muudab palkamise palju lihtsamaks. New York on suur linn, nii et ühel väiksel ettevõttel on raske silma paista. Gaselli edetabelisse pääsemine aitas meid USAs ja kõik need artiklid, mis ka siin kirjutati, aitavad meid siin palkamisega.
  Mis teie tulevik toob – kas toimub exit või lähete börsile?
  Sellest on veel vara rääkida, sest meil on võimalik veel päris palju ise kasvada. Aga oleme nalja visanud, et kuna meie juhtkonnas ja asutajate seas on inimesi, kes väga kellegi teise jaoks tööd teha ei taha, siis kui see siiski peaks juhtuma, siis eelistaksime IPOt ja mitte kellelegi ettevõtte müümist.
  Mis on need küsimused, mis vajaks veel start-up’i poolt vaadates Eestis lahendamist?
  Optsioonide maksustamine on Eestis ilmselt mingi vea tõttu väga kummaliselt üles ehitatud. See teeb inimestele optsioonide andmise väga keeruliseks. Kui kõik läheb 100% väga hästi, siis see ei sega inimest. Kui ta tuleb tööle, saab endale osakud ja on firmas tööl neli aastat, siis on kõik hästi. Kõikidel teistel juhtudel karistab riik inimest selle eest, et ta saab osakuid. Tean, et mitmed lobigrupid on üritanud aastaid seda muuta, aga see on aeglane protsess.
  Millist nõu annaksite ühele kiiresti arenevale ettevõtjale?
  Elu võiks ka olla! Päris palju ja eriti just USAs idealiseeritakse n-ö surnuks töötamist. Minu arvates ei ole see hea mõte. Kui sa tahad ikka aastaid päriselt midagi edukat ja suurt ehitada, pidevalt kahekordistada, siis on läbipõlemine väga kerge tekkima. Mulle endale tundub, et selle vastu aitab see, kui sul on ülejäänud elu ka ja sa ei pane end ööpäev läbi tööorjusesse. Pikas plaanis ei ole see jätkusuutlik.
  Kuidas teie olete töö- ja eraelu tasakaalu saavutanud?
  Kui sul on organisatsioon, siis tuleb see niimoodi üles ehitada, et sul oleksid inimesed, keda sa usaldad, kes on pädevad ja kellele saad delegeerida ülesandeid, nii sa ei peagi end füüsiliselt surnuks töötama. Sel juhul on su ümber inimesed, kes jagavad selle vastutuse omavahel ära. Kui see on saavutatud, tuleb välja mõelda, mida oma vaba ajaga teha.
  Mis on teie jaoks oluline?
  Väga oluline on, et inimene ei lõpetaks õppimist ja kunagi ei tunneks, et nüüd on kõik valmis ja tehtud – selle olemasoleva pagasi pealt saab nüüd elu lõpuni liugu lasta. Kui inimesed jõuavad sinna punkti, siis hakkavad asjad viltu vedama. Kuni inimesed jõuavad õppida, areneda ja näha maailma enda ümber, võtta vastu signaale, siis läheb kõik paremini.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum
Kakskeelse Eesti visa, aga pöördumatu lõpp
Eestis on, sarnaselt teiste riikidega, vähemalt Ida-Euroopas, aset leidmas ajalooline mentaalne nihe, mis puudutab suhtumist vene keelde ja Russki Miri laiemalt, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eestis on, sarnaselt teiste riikidega, vähemalt Ida-Euroopas, aset leidmas ajalooline mentaalne nihe, mis puudutab suhtumist vene keelde ja Russki Miri laiemalt, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
USA Esindajatekoda annab heakskiidu 430 miljardi dollari suurusele kulutuste plaanile
USA Kongressi Esindajatekoda hääletab reede õhtul 430 miljardi dollarit maksva minema seaduse osas, mis võitleb kliimamuutusega ning vähendab retseptiravimite hindasid, nii et Demokraatliku partei esindajad näevad seda president Joe Bideni jaoks suure poliitilise võiduna enne novembris toimuvaid Kongressi vahevalimisi, kirjutab Reuters.
USA Kongressi Esindajatekoda hääletab reede õhtul 430 miljardi dollarit maksva minema seaduse osas, mis võitleb kliimamuutusega ning vähendab retseptiravimite hindasid, nii et Demokraatliku partei esindajad näevad seda president Joe Bideni jaoks suure poliitilise võiduna enne novembris toimuvaid Kongressi vahevalimisi, kirjutab Reuters.
Reaalajas börsiinfo
Jaanus Vihand: kui iseloomud ei klapi, siis koostööd ei tule
Mitu aastat Coop Eestit juhtinud, siis Margus Linnamäe kutsel Apollo Grupi etteotsa läinud ning sealt idufirmasse Eurora lahkunud Jaanus Vihand soovis enne A. Le Coqi juhi positsiooni vastu võtmist näha, kuidas ettevõtte nõukogu tasandil suhted on.
Mitu aastat Coop Eestit juhtinud, siis Margus Linnamäe kutsel Apollo Grupi etteotsa läinud ning sealt idufirmasse Eurora lahkunud Jaanus Vihand soovis enne A. Le Coqi juhi positsiooni vastu võtmist näha, kuidas ettevõtte nõukogu tasandil suhted on.
Vene kodanike sisenemist Eestisse piiratakse juba tuleval nädalal
Eile kiitis valitsus heaks sanktsiooni, millega piiratakse Venemaa kodanikele Eesti viisade väljastamist. Nüüd on teada, et Vene kodanikud ei saa üle piiri alates 18. augustist.
Eile kiitis valitsus heaks sanktsiooni, millega piiratakse Venemaa kodanikele Eesti viisade väljastamist. Nüüd on teada, et Vene kodanikud ei saa üle piiri alates 18. augustist.
Eesti lahkub Kesk- ja Ida-Euroopa riikide ning Hiina koostööformaadist
Eesti otsustas edaspidi mitte osaleda Kesk- ja Ida-Euroopa riikide ning Hiina ehk 16+1 koostööformaadis, kirjutab välisministeerium pressiteates.
Eesti otsustas edaspidi mitte osaleda Kesk- ja Ida-Euroopa riikide ning Hiina ehk 16+1 koostööformaadis, kirjutab välisministeerium pressiteates.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.