Äripäev • 20 veebruar 2017

Kiirabi rahastus kahanes sadade tuhandete võrra

Terviseamet kärpis kiirabi personalikulusid üle 300 000 euro võrra.  Foto: Postimees/Scanpix

Võrreldes eelmiste aastatega vähendas terviseamet sel aastal kiirabi rahastust sadade tuhandete eurode võrra: kokku on tõmmatud personalikulud ja väiksem on ka kiirabibrigaadide ravimite ja meditsiinitarvikute eelarve, vahendasid ERRi raadiouudised.

Kuigi riik pole kiirabi liidu juhatuse esimehe Ago Kõrgvee sõnul andnud terviseametile käsku eelarvet vähendada, on terviseamet oluliselt kärpinud lepingu mahtu.

Lepingu mahu vähenemist kinnitab ka terviseameti peadirektori asetäitja tervishoiu alal Üllar Kaljumäe, kelle sõnul on personalikulusid vähendatud 326 000 euro võrra. Näiteks haiguspäevade hüvitamise põhjuseks toob Kaljumäe eelmiste aastate keskmised näitajad – nii korrigeeriti haiguspäevade arvu 7 päevalt 5,3 päevale ning vähendati koolitusel viibivate töötajate töötasu.

Kiirabi liidu juhi Kõrgvee sõnul on lisaks tõmmatud 5–7% ulatuses kokku kiirabibrigaadide ravimite ja meditsiinitarvikute eelarvet. Kõrgvee sõnul pole terviseameti selgitused õiguspärased, vahendasid ERRi raadiouudised.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Hetkel kuum