Leedukad ostavad Ida-Viru metallitööstusfirma

08. mai 2017, 11:00
Remeksi Keskuse juhatuse liige Vladimir Pupkevitš 2014. aastal Petroter 3 õlitehase le nurgakivi panemisel.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170508/NEWS/170509781/AR/0/AR-170509781.jpg

Leedu investorid ostavad Ida-Virumaa metallikonstruktsioonide tootja Remeksi Keskus, tehing vajab jõustumiseks konkurentsiameti heakskiitu.

Remeksi vastu huvi tundvad leedukad tegutsevad Eestis registreeritud ettevõtte Global Energy Consulting (GEC) kaudu. Täpsemalt tahab Remeksi osta GEC hiljuti asutatud tütarfirma Flavus UAB.

Leedu investoritele kuulub muu hulgas ka metallkonstruktsioone tootev firma Axis Industries UAB. Kokku oli 2015. aastal GEC grupi firmade käive Eestis 22,5 miljonit eurot.

Ostetav Remeksi Keskus on Ida-Virumaa metallkonstruktsioonide tootja, mille käive ulatus 2015. aastal 15,2 miljoni euroni ning kasum 885 000 euroni. Firma on mitu korda pääsenud ka Äripäeva valdkondlikesse TOPidesse, näiteks oli firma 2015. aastal Ida-Virumaa edetabelis 42. kohal ja masina- ja metallitööstuse TOPis 75. positsioonil.

Konkurentsiametile esitatud koondumise teatest selgub, et GEC tahab laiendada enda tegevust Skandinaavia turgudel, Remeksil on aga pikaajaline kogemus Põhja-Euroopa klientidega. Remeksi ostmisest loodavad leedukad Põhjamaade turgudele sisenemiseks vajalikke kontakte ja oskusteavet.

Leedu investorid rõhutasid ka, et Venemaa turg on väga ebakindel ning järjest kahanev ning sinna eksportivad ettevõtted on paratamatult sunnitud siirduma stabiilsematele turgudele. Tunamullu andis Remeksi käibest 27% müük Venemaale.

Olemasolevatel turgudel konkurentsivõime säilitamiseks ja uutele turgudele sisenemiseks vajab Remeksi Keskus tehnoloogilisi uuendusi ja neid toetavaid investeeringuid, seisab koondumise kokkuvõttes. Olemasolevad aktsionärid ei suuda neid leedukate teatel oma jõududega kaasata, ent GEC-l on valmisolek pärast firma ostmist ka selle äritegevusse investeerida.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    08. May 2017, 11:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing