Äripäev • 27. juuni 2017 kell 8:30

Rain Lõhmuse firma ostis Leedu ettevõtte

Rain Lõhmuse osalusega fond registreeriti Lätti sealse soodsama seadusandluse pärast.  Foto: Eiko Kink

Rain Lõhmuse asutatud Baltimaade erakapitali fondivalitseja Livonia Partners investeeris koos LHV pensionifondide ja ettevõttega Ambient Sound Investments Leedu kaabeltelevisiooni ja internetiteenuste operaatorisse Cgates.

Livonia Partnersi juhitav investeerimiskonsortsium omandab olulise vähemusosaluse ettevõttes Cgates, eesmärgiga toetada ettevõtte kasvu võrgu- ja tehnoloogiauuendustes. Tehing ootab konkurentsiameti heakskiitu.

Ligi 300 töötajaga ja 19,5 miljoni euro suuruse aastase müügiga Cgates on suuruselt teine kaabellevivõrgu operaator Leedus. Ettevõte pakub kaabel- ja digitaalse televisiooni, telefoni ning fiiberoptilise võrgu teenuseid rohkem kui 270 000 kliendile 18 linnas. Vilniuses tegutseva ettevõtte praegused omanikud on varem loonud Eestis ettevõtte Starman. Selle aasta alguses ostis Starmani välja Soome telekomigrupp Elisa.

„Ootame huviga koostööd Livoniaga, kellel on selles sektoris laialdased kogemused,“ ütles Cgates’i tegevdirektor Petras Kirdeika.

„See tehing viib edukalt lõpule viimase kahe aasta jooksul ettevõtte Baltimaade telekomiteenuste ümberkorraldamiseks tehtud sammud,“ ütles Polaris Investi juhatuse esimees Indrek Kuivallik. „Leedu turul on suur potentsiaal ja nüüd on meil harukordne positsioon sellest viimast võtta.”

LHV pensionifondide juht Andres Viisemann märkis, et pensionifondid saavad ja soovivad pakkuda kapitali Baltikumi kasvavatele ettevõtetele. „Me näeme, et Baltimaade turg pakub praegu atraktiivseid investeerimisvõimalusi. Me usume, et pensionifondidel on juhtiv roll kohaliku kapitalituru arendamisel ja stimuleerimisel,” ütles Viisemann.

See on Livonia Partnersi neljas investeering. Fondi eesmärk on investeerida Baltimaades tegutsevatesse keskmise suurusega kasvavatesse ja hästi juhitud ettevõtetesse. Eelmisel aastal omandas fond ettevõtte Ha Serv, Eestis tegutseva saunamaterjali ja termopuidu tootja, ning Hortese, Eesti juhtiva kodu- ja aianduskaupade jaemüüja. Selle aasta alguses investeeris Livonia Lätis ja Leedus tegutsevasse võrgu- ja turvalahenduste ettevõttesse Santa Monica Networks.

Hetkel kuum