Mait Kraun • 6 september 2017

Austraalia majandus jätkab erakordset rekordiseeriat

Austraalia lipp  Foto: EPA

Austraalia majandus kasvas ka selle aasta teises kvartalis, sest valitsus ja tarbijad hakkasid rohkem kulutama, vahendab CNBC.

Tõsi, aasta esimeses kvartalis oli kasv veidi aeglasem, sest ilmastikuolud ei olnud soodsad ning kaevandusfirmade investeeringute langus pani majanduskasvu surve alla. Praeguseks on kaevandustega seotud investeeringud uuesti taastuma hakanud.

Kolmapäeval ilmunud SKP raportist selgub, et Austraalia majandus kasvas teises kvartalis 0,8 protsenti. Esimeses kvartalis kasvas sealne majandus 0,3 protsenti.

Ei ole aga märke, et inflatsioon kiireneks, ning tööturul on jätkuvalt palju vaba ruumi, teatas Austraalia keskpank, kes jätab intressimäärad tõenäoliselt rekordmadalale.

„Meil on majandus, mis on tõusnud rekordiliselt kaua,“ ütles maaklerfirma CommSeci peaökonomist Craig James. „Inflatsioon on alla 2 protsendi, töötuse määr on pikaajalisest keskmisest madalamal ja ettevõtted ning tarbijad on kulutama hakanud.“

Aastatagusega võrreldes kasvas Austraalia majandus 1,8 protsenti. Selle põhjustas 2016. aasta kolmanda kvartali ajutine majanduslangus.

Majandussurutist (kaks kvartalit järjest kestnud langus) pole Austraalias olnud aga lausa 25 aastat – viimane oli 1991. aastal.

Hetkel kuum