Märt Belkin • 27. september 2017
Jaga lugu:

LHV fondid plaanivad järjekordset investeeringut Baltikumi

LHV pensionärid on laenanud raha ka Nordicale. Pildil lennufirma finantsjuht Ahto Pärl ja LHV pensionifondide juht Andres Viisemann.  Foto: Andras Kralla

Kevadsuvest saadik hoogsalt Eestisse ja mujale Baltikumi ning pigem ebatavalistesse projektidesse pannud LHV pensionfondidelt on lähiajal veel uudiseid tulemas.

„Loodan, et juba lähinädalatel saame teatada ka järgmisest kohalikule turule suunatud investeeringust,“ vihjas fondijuht Andres Viisemann värskes turuülevaates. Ta rõhutas, et otsib pidevalt võimalusi ka rahvusvahelistelt väärtpaberiturgudelt, kuid näeb praegu koduturul paremaid võimalusi.

Augusti lõpu seisuga oli Eestisse investeerivate erakapitalifondide ja kinnisvarafondide väärtpaberite osakaal LHV kõige agressiivsema strateegiaga XL fondides 23%.

„Eesti kapitaliturud on varajases arengufaasis ning viimase aja arengusuunad kohalikus poliitikas ja seadusandluses hakkavad alles tulemusi andma. Samas ei tohi sattuda esialgsest edust liigsesse eufooriasse, sest meie väikeses avatud majanduses võivad muutused – nii positiivsed kui ka negatiivsed – toimuda väga kiiresti,“ märkis Viisemann.

Eesti turule on LHV fondid viimasel ajal teinud üsna palju pigem ebatavalisi investeeringuid. Näiteks ostis fond juuli lõpus kaks Põhja-Tallinnasse Sitsi rajooni rajatavat kortermaja, et hakata seal enam kui sadat korterit välja üürima.

See projekt on Eestis üsna tavatu mitmest vaatest – esiteks on majade ehitamine üürimise eesmärgil üldse vähelevinud, teisest küljest investeerivad ka siinsed pensionifondid pigem traditsioonilistesse finantsvaradesse.

LHV Varahaldus on näiteks andnud ka kaheksaks aastaks 25 miljoni euro eest laenu, et osta riigile lennukid, mille võtab kasutusele Nordica. Riigi Kinnisvara ASi arenduse rahastamiseks on antud 48,5 miljonit ja nii edasi.

Investeeringuid ei piirdu ainult Eestiga. Augustis andsid Leedu järelevalveasutused rohelise tule Livonia Partnersi, LHV pensionifondide ja k Ambient Sound Investmentsi ühisele investeeringule Leedu telekomifirmasse Cgates, millest ühiselt omandatakse 34,8%.

Üks on aga kindel – liigseid riske LHV praeguses turuolukorras ei võta. „LHV pensionifondid jätkavad endiselt pigem konservatiivsel kursil, väärtustades pigem kindlust ja stabiilsust kui suure riski hinnaga saavutatavat kasumit,“ kirjutas Viisemann turuülevaates.

Jaga lugu:
Hetkel kuum