Äripäev • 1. november 2017 kell 6:01

Eesti ettevõtluskliima on maailmas 12. kohal

Maailmapanga Doing Business raporti põhjal on Eesti ettevõtluskeskkonna poolest maailmas 12. kohal.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Ülemaailmselt ettevõtluskeskkonda analüüsivas Maailmapanga raportis Doing Business 2018 on Eesti 190 riigi hulgas jätkuvalt 12. kohal, teatas rahandusministeerium.

Maksude tasumise lihtsuses hindas Maailmapank Eestit 14. koha vääriliseks - see on kindlasti tunnustus maksu- ja tolliameti tublile tööle, leidis rahandusminister Toomas Tõniste. "12. koht üldtabelis on muidugi hea tulemus, kuid kindlasti on mitmes valdkonnas veel arenguruumi," lisas ta.

Uuringus küsitakse ettevõtetelt, kui lihtne on riigis alustada ettevõtlusega, saada ehitusluba, elektriühendust ja laenu, registreerida vara, maksta makse, kaubelda piiriüleselt, jõustada lepinguid, lahendada maksejõuetust ja kuivõrd kaitstud on väikeosanike huvid.

Hea tulemuse sai Eesti üldtabelis veel kinnisvara registreerimisel, ehituslubade saamisel ja lepingute jõustamisel. Edetabeli kohaselt on Eestil vaja edaspidi oma tegevust tõhustada väikeosanike kaitse tagamisel, maksejõuetuse lahendustes ning elektrivarustuse kättesaadavuses.

Edetabelit juhivad Uus-Meremaa, Singapur ja Taani. Eesti lähiriikidest on Soome 13. kohal, Läti 19. ja Leedu 16. kohal.

Doing Business analüüsib 190 riigi regulatsioonikeskkonda, ettevõtete kulusid, nõudeid ja protseduurideks kuluvat aega. Eelkõige vaadeldakse raportis riike väikeettevõtja pilgu läbi.

Hetkel kuum