Meelika Sander-Sõrmus • 23. november 2017 kell 10:45

Fotod: kuidas kerkis Baltic Agro uus keskus

Ants Puusta Baltic Agro uues keskuses.  Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Aasta tagasi pandi Baltic Agro uuele keskusele nurgakivi. Nüüd on uhke keskus valmis ja see avatakse pidulikult homme, 24. novembril.

Eesti üks suuremaid hulgikaubandusettevõtteid Baltic Agro koos Baltic Agro Machineryga avavad uue 5000 ruutmeetri suuruse keskuse Tallinna lähedal Rukki tehnopargis.

Uus keskus on 22 aastat tegutsenud ettevõtte esimene oma ehitatud hoone. “Eesti põllumajandus on väga jõudsalt arenenud ja samuti on ka meie Baltic Agro meeskond üha kasvanud. Kuid peamise tõuke uue maja ehitamiseks andis meile John Deere’i esindusõiguse saamine. Soovime, et põllumees saaks ühest majast kätte kõik vajaliku, alates seemnest kuni kaasaegse traktori ja kombainini,” sõnas Baltic Agro tegevjuht Ants Puusta. Keskuse avamiseks saabus kohale ka nutikaid lahendusi täis John Deere ratastraktor 6250R.

Jüris Rukki tehnopargis avatakse 1500m2aianduskaupade ja taimekaitse ladu, 1000 m2 John Deere’i hoolduskeskus ja varuosade ladu, 850 m2 müügihall ning 1000 m2 hõlmav Baltic Agro kontor. Lisaks on majas nõupidamisruume, suur koolitusklass, arhiiv ja talveaed. Hoonet köetakse maaküttega, mille jaoks rajati 8 kilomeetrit maaküttetorustikku. Maja on nutikas ja kaugjuhitav.

Puusta täiendas, et nii maa kui hoone on ettevõtte omandis. “Maa läks maksma ligi miljon ja muu kõik kokku 4,2 miljonit eurot. See on hästi suur investeering. Eestis on millegipärast levinud müüt, nagu võõrkapitaliga firmad ei investeeriks Eestisse, me siis nüüd purustasime selle müüdi. See investeering näitab, et meie omanikel on usku Eestisse ja siinsesse põllumajandusse,” lisas ta.

Vaata fotogaleriid Äripäeva põllumajanduse teemaveebist.

Hetkel kuum