Euroopa Komisjon Ungariga raksus

07. detsember 2017, 19:09
Euroopa Liidu lipp.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171207/NEWS/171209777/AR/0/AR-171209777.jpg

Ungari peab Euroopa Kohtus aru andma pagulaspoliitika, MTÜde ja kõrghariduspoliitika pärast, sest Euroopa Komisjon andis liikmesriigi neljapäeval ühtekokku kolmes kaasuses kohtusse.

Euroopa Komisjon avas suvel järgemisi rikkumismenetlusi Ungari seaduste suhtes, kuna Budapesti antud vastused Komisjoni ei rahuldanud, siis viidi need nüüd Euroopa Kohtusse.

Alustuseks süüdistab EL Ungarit, Tšehhit ja Poolat selles, et need kolm riiki on keeldunud ühegi pagulase vastuvõtmises Itaaliast ja Kreekast, milles lepiti kokku 2015. aastal. Praeguse seisuga on neist kahest riigist ülejäänud liikmesriikides uus kodu leitud 32 000 inimesele.

Lisaks sellele on Komisjonil hambus Ungari otsus keelata valitsusväliste organisatsioonide välisriikidest toetamine, mis on ühtviisi vastuolus nii euroopalike väärtuste kui ka kapitali vaba liikumise reeglitega.

Kui sellest on veel vähe, siis on Ungari kõrgharidust reguleeriv seadus, mis seab ranged piirangud välismaise rahastusega ülikoolidele, Komisjoni hinnangul on see vastuolus akadeemilise vabadusega, õigusega saada haridust ning ettevõtlusvabadusega, mis on kirjas ELi põhiõigustes, kui ka WTO raamistikus määratletud rahvusvahelise kaubandusõigusega.

Need kohtuasjad ei jää tõenäoliselt viimaseks, sest järgmisena ootab tavapärast menetlust Ungari varjupaigaseadus, mida peetakse vastuolus olevaks direktiividega, mis puudutavad asüüli palumist, tagasisaatmist ning vastuvõtutingimusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2017, 19:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing