Äripäev • 4. jaanuar 2018 kell 6:00

President premeeris oma kantseleid

Presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo sai avalikkusele rohkem tuntuks aastatel 1999-2001, mil ta seilas teise tüürimehena purjeka Lennuk ümbermaailmareisil.  Foto: Liis Treimann, Postimees/Scanpix

Vahetult enne jõule määras president Kersti Kaljulaid oma kantselei direktorile Tiit Riisalole 3000eurose preemia.

Presidendi allkirjaga määruses on selgituseks lisatud, et 3000 preemiaeurot sai Riisalo erakordsete teenistusalaste saavutuste eest.

Presidendi kantselei palgaastmestiku andmeil on Riisalo põhipalk 4100 eurot.

Aastatel 2012–2015 oli Riisalo IRLi peasekretär ning töötab alates 2016. aasta oktoobrist presidendi kantselei direktorina. Sellesse ametisse kutsus teda ammune tuttav Kersti Kaljulaid ise, on Riisalo varasemas intervjuus rääkinud.

Riisalo on õppinud Tartu ülikoolis keemiat ja avalikku haldust ning täiendanud ennast USAs Põhja-Carolina, Stanfordi ja New Yorgi ülikoolis. 

Ta on töötanud EBRDs, veterinaar- ja toiduametis ja Go Grupis ning kuulunud EASi, Tallinna Sadama ja Tallinna lennujaama nõukogusse. 2016. aastast istub Eesti Raudtee nõukogus.

Üle-eelmisel sügisel, kui Riisalo kantselei juhiks määrati, loetles ta ühes teises intervjuus enda tugevusi selles ametis: „Tänapäeva tippjuhilt eeldatakse väga erinevaid kompetentse ja omadusi – eestvedamist, avatud suhtlemist, analüütilisust, teadlikkust tegutsemiskeskkonnast, otsustavust ning innovaatilist lähenemist. Usun, et mul on need oskused heas tasakaalus ja piisavalt arenenud ning minu hariduslik taust ja senine töö- ja elukogemus võimaldavad edukalt kanda riigile olulise institutsiooni juhile langevat vastutust.“

Veel premeerituid

Presidendi kantselei kommunikatsiooniosakonna juhataja Kaidi Aher kinnitas Äripäevale, et detsembris maksti kantselei direktorile ja veel viiele ametnikule preemiat pühendunud panustamise ning väga hea töö eest aasta intensiivsetel perioodidel.

"2017. aasta jooksul oli mitmeid perioode, kus neil ametnikel oli lisaülesandeid seoses täitmata ametikohtadega," lisas Aher. "Ühele ametnikule, Paloma Krõõt Tupayle, maksti preemiat justiitsministeeriumi ettepanekul seoses edukalt lõpule viidud Eesti EL Nõukogu eesistumisega."

Lisaks Tiit Riisalole said preemia Taavi Linnamäe (1500 eurot), Erki Holmberg (1500 eurot), Kristel Lõuk (1300 eurot), Paloma Krõõt Tupay (1280 eurot), Mall Gramberg (650 eurot) ja Triin Väljataga (650 eurot).

Hetkel kuum