Äripäev • 15. jaanuar 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Rahumaa: Euroopa pesutööstust ootab 2-3% kasv

Indrek Rahumaa.  Foto: Andres Haabu

"Maailma pesutööstuse suurimat turgu Euroopat ootab sel aastal ees stabiilne 2-3% kasv, mida toetab tootmiskulude kasv Aasias ja ühinemiste jätkumine Euroopa pesuturul," hindab suurettevõtja Indrek Rahumaa.

Euroopa juhtiva pesutööstusgrupi AS European Lingerie Group (varasem Lauma International) omanik Rahumaa märkis pressiteate vahendusel, et viimastel aastatel on tootmiskulud hakanud Aasias kiirelt kasvama ja see andnud tõuke tootmise õitsengule Euroopas. "Samuti on näha ühinemiste jätkumist Euroopa endiselt üsna killustunud pesutööstuses. Varasemate aastate vägagi tagasihoidlik kasv on asendumas stabiilse 2-3% kasvuga, mis kindlustab Euroopa kui maailma suurima pesuturu positsiooni," ütles Rahumaa. 

Euroopa pesuturg moodustab maailmaturust umbes 40%. Oma ettevõtte kasvunumbreid hindab Rahumaa järgnevatel aastatel stabiilselt headeks. "Ootame umbes 6-10% aastast käibekasvu grupi ettevõtetele," märkis Rahumaa ja lisas, et European Lingerie Groupi suureks eeliseks on ühe katuse alla viidud tootmisprotsess, alates pesu disainist kuni valmistooteni.

Saksa pesutootja Felina International omandamisega eelmise aasta juunis kahekordistas grupp äritegevust. Grupi mullune käive oli umbes 72 miljonit eurot, s.h 34 miljonit eurot Lauma Fabricsilt ja 38 miljonit eurot Felina Internationalilt.

European Lingerie Group, mille peakontor asub Lätis, on tekstiili- ja pesutööstusgrupp, mis toodab tekstiile ja pitsi kõigile suurematele pesubrändidele Lauma Fabrics nime all ning toodab ja müüb pesubrände Conturelle ja Felina. Grupi konsolideeritud käive ulatub 70 miljoni euroni, ettevõte annab Euroopas tööd üle 1250 inimesele. ELG-l on tehased Lätis, Ungaris ja Saksamaal ning toodangut müüakse 46 riigis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt