Rikkaks kampsuni ja tapvalt hea aktsiaga

Jan Uuspõld (vasakul) ja Marko Reikop investor Toomase konverentsil  Foto: Raul Mee
Äripäev • 25. jaanuar 2018 • 3 min
Jaga lugu:

Nädalavahetusel toimunud investor Toomase konverentsi publik valis parimateks ettekanded, kus oli juttu rahatoovast kampsunist, tapvalt headest aktsiatest ja dividendiinvestori kasulikematest õppetundidest.

Avaldame täismahus vaatamiseks kolm ettekannet, mille pidasid Äripäeva peadirektor Igor Rõtov, näitleja ja ettevõtja Jan Uuspõld ning investor Märten Kress.

Igor Rõtov otsib killer-aktsiat

Äripäeva peadirektor Igor Rõtov rääkis investor Toomase konverentsil, et on aastakümneid otsinud ideaalset aktsiat. Tagantjärele vaadates näeb ta palju kasutamata võimalusi. Näiteks mõtles ta Microsofti aktsia ostmisele aastal 1995, kui ettevõte tõi välja Windows 95 süsteemi. „Oli selge – see on killer! Üheksakümnendate lõpus ma mõtlesin osta... Sellest ajast alates on aktsia tõusnud enam kui 3000 protsenti. Sama mõte oli siis, kui iPhone tuli – oli ju selge – killer! Apple on alates iPhone'ist tõusnud 13 000 protsenti! Aga mis ma tegin? Ostsin Nokiat.” 

Igor Rõtovi ettekannet investor Toomase konverentsil saab vaadata sellest artiklist.

Ükskord mõtles Igor Rõtov osta Microsofti aktsiaid. Ei ostnud. Pärast seda on aktsia hind tõusnud üle 30 000 protsendi.  

Jan Uuspõld jagas Sõõrumaa rahaviirust

Näitleja ja ettevõtja Jan Uuspõld rääkis investor Toomase konverentsil nõid Nastja soovitust kanda jõukate inimeste riideid, sest nende küljes on rikkuse energia ja rahakus levib nagu viirus. Niisiis otsustas ta helistada Urmas Sõõrumaale, et tema kampsunit laenata, ja nagu selgub, oli see tema parim investeering. Kampsuni saatis ta konverentsi saalis ringile, et kõik osalised saaksid raha viiruse.

Jan Uuspõllu ettekannet, kus ta räägib muu seas oma rikkast vanaisast ja iseenda rahaks tegemisest, saab vaadata sellest artiklist. 

Jan Uuspõld rääkis, kuidas iseennast rahaks teha.  Foto: Raul Mee

Dividendiinvestori kolm õppetundi

Märten Kress rääkis investor Toomase konverentsil kolmest õppetunnist, mida on saanud oma raha investeerides.

Esimene õppetund on ajastuse kohta: millal on parim aeg oma aktsiaid müüa või osta? Teine õppetund on selle kohta, milliseid dividendiaktsiaid valida – erakordne ettevõte õiglase väärtusega kätte saada võib olla väga hea diil. Nendes kahes asjas on Kress enda sõnul karistuse kätte saanud ja käitumist parandanud. Kolmas õppetund alles käib ja seda ta veel ära lõpetada ei taha, sest olgugi et ohtlik, on see väga kasulik.

Märten Kressi õpetlikku ettekannet investor Toomase konverentsil saab vaadata sellest artiklist.

Märten Kress jagas kogutud õppetunde.  Foto: Raul Mee
Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt