Indrek Tarand: ega ma Igor Mang pole

Indrek Tarand  Foto: Andres Haabu
Eliisa Matsalu • 15. veebruar 2018 • 4 min
Jaga lugu:

Vabaerakonna juht Artur Talvik vihjas Äripäeva raadio saates "Kuum tool", et parteiga võib liituda Indrek Tarand.

Talvik ütles alguses, et praegu veel ei ole teada, millised inimesed võivad erakonnaga liituda. Hiljem aga kinnitas, et erakonnaga on liitumas mitmed huvitavad nimed. "Eks varsti ole kuulda, kes peale Tarandi veel tulevad," ütles ta ja krimpsutas nina, saades aru, mis ta just välja ütles. "Te peate Tarandilt ise küsima," lisas ta. Täpsemalt saab kuulata homme kell 10 Äripäeva raadios algavast saatest "Kuum tool".

Äripäev helistas Indrek Tarandile, et uurida, kas jutul on tõsi taga.Tarand vastas, et tal pole plaanis ühegi erakonnaga liituda ja et ta on lubanud Talvikul öelda, mis Talvik öelda tahab. 

Indrek Tarand, mul on teile üks konkreetne küsimus.

Ma võin teile anda väga konkreetse vastuse. Mul on praegu selline väga konkreetne tuju.

Indrek Tarand

Ega ma Igor Mang ei ole, et tean, mis järgmisel aastal juhtub.

Väga tore. Kas te plaanite lähiajal Vabaerakonnaga liituda?

Ei no mul ei ole plaanis ühegi erakonnaga liituda.

Aga koostööd teha nendega? Kandideerida riigikogu valimistel nende nimekirjas?

Mina ei tegele valestartide võtmisega. Valimisnimekirja saab end panna alles sel aastal pärast jõule. Praegu oli meil alles vastlapäev. Ma ei tea, keegi on jälle midagi rääkinud…

Tõsi, sellised jutud käivad.

Jajah, ma olen tähele pannud jah, et Viimsi vallavanem (Siim Kallas – toim) räägib viimasel ajal nii, nagu ta teaks poliitikast midagi.

Meil käis ka Äripäeva raadiosaates „Kuum tool“ Vabaerakonna esimees Artur Talvik, kes küll konkreetselt välja öelda ei tahtnud, et te nendega liitute, kuid põhimõtteliselt ta reetis selle uudise.

No Arturil ma olen lubanud öelda, mis öelda vaja on tema tegevuses. Arturiga oleme sõbrad aastast.. me boikoteerisime koos Moskva olümpiamänge ka. Meil on pikaajaline koostöö.

Mis sellest vastusest välja võib lugeda?

Sellest võib välja lugeda, et Arturi kui persooniga teen ma koostööd alates aastast 1980, kui me koos Moskav olümpiamänge boikottisime. Ma arvan, et see on väga pädev ja konkreetne vastus. 

On. Olgu. Seega te ei ütle praegu välja midagi?

Ei ütle, sest ma näen küll kuidas parteilased rebivad ja on päikesekalendris aasta aega ette roninud. Ma ei pea vajalikuks, et pidada 2019. aasta märtsi valimise võitlusi käesoleva aasta veebruaris.

Muidu on Vabaerakond sümpaatne?

Muidugi on, neil on vähestena soov tegeleda ka Eesti kitsaskohtade analüüsi ja parandamisplaanidega. Teistel ma seda ei näe. Mäletate – kõik lubasid presidendivalimiste korra ära muuta. Nelja aasta pärast jälle avastame, et meil on ikka kehv kord.

Seega enne kui jõulude ajal pole teil plaanis valimistest rääkida?

Igast asjast tuleb rääkida ikka siis, kui on asi. Kui on rukkilõikus, räägime rukkilõikusest. Kui on seatapp, räägime seatapust. Ega ma Igor Mang ei ole, et tean, mis järgmisel aastal juhtub.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt