Äripäev • 26. veebruar 2018 kell 9:12

Weinsteini produktsioonifirma läheb pankrotti

Harvey Weinstein  Foto: Reuters/Scanpix

Produktsioonifirma Weinstein Co., mille asutajad on vennad Harvey ja Robert Weinstein, annab lähipäevil sisse pankrotiavalduse, kirjutab The New York Times.

Ettevõttel katkesid müügiläbirääkimised grupi investoritega, lisab väljaanne. „Kuigi me anname aru, et selline käik on meie kaastöötajatele, kreeditoridele ja kannatanutele väga soovimatu, polnud direktorite nõukogul muud valikut,“ teatas ettevõte avalduse vahendusel. Diektorite nõukogu koosneb kolmest inimesest, kellest üks on Bob Weinstein.

The New York Times kirjutab, et müügiläbirääkimised katkestas New Yorgi osariigi peaprokuröri hagi Weinstein Co. vastu. Prokuröri hinnangul jätnuks ettevõtte müük need, kes kannatasid Weinsteinide seksuaalrünnakute ja muud moodi ahistamiste all, ilma õiglasest kompensatsioonist. Müügitehingu väärtuseks oli hinnatud umbes 500 miljonit dollarit, millesse on sisse arvatud ka 225miljonine võlg.

Miramax Filmsi ja The Weinstein Company ühe rajaja, mõjuka produtsendi Harvey Weinsteini ümber puhkes skandaal mullu oktoobris, kui üle saja näitlejatari ja kompanii naistöötaja esitas tema vastu seksuaalse ahistamise süüdistuse. Süüdistustelaine tagajärjel astus Harvey oma ettevõtte peadirektori ametist tagasi, samuti heideti ta välja nii Ameerika kui Briti erialaliitudest, millesse ta kuulus.

Hetkel kuum