Äripäev • 19. märts 2018 kell 5:55

Olympic müüakse odavalt maha

Ostja Odyssey Europe plaan on Olympic Tallinna börsilt ära viia.  Foto: Raul Mee

Olympic teatas börsile, et suuromanikud Armin Karu ja Jaan Korpusov müüvad enda 64% suuruse osaluse kasiinofirmas maha. Ostja tahab Olympicu börsilt ära viia ning välja osta ka teised aktsionärid.

Ülevõtja on Odyssey Europe, Novalpina Gruppi kuuluv äriühing, kes teeb ülevõtmispakkumise Olympic Entertainment Groupi aktsiate omandamiseks hinnaga 1,9 eurot aktsia, mis on 3,26% kõrgem kui OEG aktsiate viimase kuue kuu tehingute hindade kaalutud keskmine börsihind.

OEG kaks enamusaktsionäri, kellele kuulub ligikaudu 64% OEG aktsiakapitalist, on juba ülevõtjaga kokku leppinud, et võtavad pakkumise vastu.

Analüütikud peavad Olympicu õiglast väärtust tublisti kõrgemaks. Näiteks LHV analüütikud leiavad, et ettevõtte aktsia peaks maksma vähemalt 1,95 eurot. Swedbanki hinnasiht on aga kõvasti kõrgemal, isegi 2,1 euro juures.

SEB Varahalduse juhatuse liige Sven Kunsing võrdles uudist koguni kunagise Eesti Telekomi saagaga, mille õiglase hinna ning täiendava hüvitise väljamaksmise teemal käib kohtuvaidlus tänaseni. "Sellises valguses on see pakkumine viisakalt öeldes ikka üsna keskpärane lugu," ütles ta.

Äripäev kirjutas täna, et Olympic on teinud omanikest Tallinna börsi kõige rikkamad. 

Tallinna börsi nominaalselt kõige rikkama investori tiitlit hoiab enda käes Olympic Entertainmenti rajaja ning praegune nõukogu liige Armin Karu.

Ettevõtte turuväärtus ulatub 285 miljoni euro juurde, sellest Armin Karu jagu on ligikaudu pool. Ka tema kaasteelise Jaan Korpusovi suur aktsiavarandus Tallinna börsil – 54 miljonit, mis toob talle edetabelis 7. koha – pärineb Olympicust.

Olympicu asutaja ja nõukogu esimees Armin Karu ütles aga pressiteate vahendusel, et peab suurima aktsionärina pakutud hinda õiglaseks ja soovitab aktsionäridel pakkumine vastu võtta.

“Olles alustanud 25 aastat tagasi Eestis väikese ettevõtmisena, olen uhke, et OEGst on tänaseks kasvanud mastaapne ettevõte, millel on eeskujulik ärimudel ning tugev positsioon kuues Euroopa Liidu liikmesriigi," rääkis Karu.

Novalpina Capitali meeskonnal on kasiinofirma praeguse suuromaniku sõnul märkimisväärne kogemus just taoliste investeeringute vallas, mis aitavad ettevõtetel laiendada oma tegevust nii geograafilises kui digitaalses mõttes. "Nende visioon on muljetavaldav ja ma olen kindel, et neist saab OEG-le hea ja äri edasiviiv omanik,” rääkis Karu.

OEG juhatuse esimees ja tegevjuht Madis Jääger tõi samuti esile, et aastate jooksul on Olympic laiendanud oma tegevust väljapoole koduturgu Balti riikides. "Edaspidi peame seoses järjest suureneva konkurentsiga internetipõhistes mängudes suurendama oma investeeringuid digitaalsesse platvormi. Oleme kindlad, et Novalpina Capital on tulevase omanikuna hea valik, toetamaks neid investeeringuid," rääkis ta.

Viiakse börsilt ära

Pakkumise lõpuleviimise järel kavatseb ülevõtja lõpetada Olympicu aktsiate noteerimise Nasdaq Tallinna börsil. Soovi korral võivad kõik aktsionärid juba praegu enda aktsiad samuti 1,90 euro eest Novalpinale maha müüa.

Eeldatavalt algab ülevõtmispakkumise periood selle aasta 4. aprillil ja lõpeb 2. mail. 

Novalpina on investeerimisfirma, mille juhid pärinevad suurpankadest Goldman Sachs ja Morgan Stanley. Ettevõte loodi alles eelmisel aastal ja see keskendub enamusosalusinvesteeringutele keskmise suurusega Euroopas tegutsevatesse ettevõtetesse.

Novalpina Capitali asutasid Stephen Peel, Stefan Kowski ja Bastian Lueken. Asutajapartneritel on aastatepikkune kogemus erainvesteeringute alal, mille nad on omandanud töötades varem Euroopa tehinguid koordineerivatel juhtivatel ametikohtadel globaalse haardega investeerimisfirmades, kusjuures ligi kümnendi töötasid nad üheskoos.

Novalpina Capitali poolt on finantsnõustajaks Global Leisure Partners LLP, tehingu finantseerijaks Morgan Stanley ja õigusnõustajaks Weil, Gotshal & Manges LLP. Aktsiate müüjate finantsnõustajana tegutseb LHV Pank. Müüvate suuraktsionäride ja OEG õigusnõustajana tegutseb Ellex Raidla.

Hetkel kuum