Äripäev • 2. mai 2018 kell 12:21

Protestijad seiskasid Armeenias parlamendi töö

Protestijad 2. mail Armeenia pealinnas Jerevanis  Foto: epa

Armeenia parlamendi tänane istung jäi ära, vahendas Interfax. Istungi alguseks oli end kohale registreerinud 33 saadikut, kuid kvoorumi jaoks on vajalik vähemalt 53 kohalolek.

Sellegipoolest kuulutas parlamendi spiiker välja uued peaministri valimised, mis viiakse läbi 8. mail. Esialgu pole esitatud ühtegi kandidaati.

Interfax vahendab, et osa rahvasaadikuid ei saanud parlamendihoonesse sisse protestijate tõttu, kes täna hommikul tõkestasid Jerevanis teed ning peatasid niimoodi ka linnavalitsuse töö. Parlamendi suuruselt teine opositsioonierakond „Õitsva Armeenia eest“ aga oli täna kuulutanud välja tööboikoti.

Eile ei suutnud parlament valida riigile uut peaministrit. Sellele kohale pretendeeris ainsa kandidaadina Nikol Pašinjan, kelle poolt andis 105liikmelises parlamendis hääle 45 saadikut – paraku oli valituks saamiseks vaja vähemalt 53 saadiku toetust. Pärast valituks mitteosutumist teatas Pašinjan, et protestid tänavatel ei lõpe ning ta kutsus oma poolehoidjaid üle blokeerima maanteid, transpordisõlmi ja Jerevani lennujaama.

Armeenias käivad juba aprilli keskpaigast saati tänavarahutused, mis viisid peaminister Serž Sargsjani tagasiastumiseni 23. aprillil.

Uus peaministri hääletamine toimub parlamendis 8. mail. Kui Pašinjani ka sel korral ära ei valita, siis läheb võim üle ajutisele valitsusele, mille etteotsa asub eelmine peaminister ja praegu, pärast Sargsjani tagasiastumist peaministri kohuseid täitev Karen Karapetjan, kes peab välja kuulutama uued parlamendivalimised.

Hetkel kuum