24. mai 2018 kell 13:57

Hommikul: Tallinna Sadama IPO ja kinnisvara

Tallinna Sadama finantsdirektor Marko Raid  Foto: Andres Haabu

Äripäeva raadio hommikuprogrammis tuleb juttu päeva kõige tähtsamast sündmusest ehk Tallinna Sadama IPOst.

Külas on Tallinna Sadama finantsdirektor Marko Raid, kes annab ülevaate prospektist ja investoreid puudutavatest riskidest ning võimalustest. Külla tuleb ka ühisrahastusportaali CrowdEstate äriarenduspartner Kristjan Mauer, kellega koos heidame värske pilgu kinnisvaraturul toimuvale ning püüame jõuda selgusele, milliste objektide abil teenida parimat tootlust. Hommikut veavad Kadri Põlendik ja Indrek Mäe.

Päev jätkub kolme saatega.

11.00-12.00 „Kuum tool“. Üle nädala on spekuleeritud, et toimumas on energiaturu sajandi tehing, kus Eesti Energia ostab Nelja Energia. Räägitud on monopoli tekkest Eesti taastuvenergiaturul. Olukorras on häiritud tuuletehnoloogia liidu juhatuse esimees Andres Sõnajalg, kes ütles nädalapäevad tagasi, et probleemid Eesti tuuleenergiaturul hakkasid siis, kui riik otsustas Enefit Greeni börsile viia. Saates räägib Sõnajalg suu puhtaks, mis tema meelest õigupoolest Eesti tuuleenergiaturul toimub ja kas eraettevõtjatel on üldse enam lootust. Küsimusi esitab Kadri Põlendik.

13.00-14.00 „Kinnisvaratund“. Möödunud aastal vähenesid ärikinnisvarasse tehtud investeeringud. Tänavu on aga näha, et turg hakkab taas tõusma. Mis võimalused investoritel ärikinnisvara turul on? Saates kõnelevad Colliers International, MRICS partner Margus Tinno, Scandium Kinnisvara juhatuse liige ja arendusjuht Kalle Aron ja Koidu Ehituse juhatuse liige Karin Vinkel.

15.00-16.00 „Ettevõtlusraadio“. Saates räägime ETK sünnist ja sellest, miks ETK nimetati ümber Coop Eestiks. Lisaks tuleb põnevat juttu sellest, kuidas toimus Krediidipanga ostmine Moskva pangalt.  Saate külaliseks on Coop Eesti juhatuse esimees Jaanus Vihand. Saatejuhid on Mart Opmann ja Swen Uusjärv.

Hetkel kuum