Selgus Reidi tee ehitaja

Reidi tee  Foto: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix
Äripäev • 6. juuni 2018 kell 10:28

Tallinna linnavalitsus valis välja Reidi tee ehitushanke võitja ning tööd algavad ilmselt juba juulis.

Reidi tee ehituseks välja kuulutatud riigihankel osutus edukaks KMG Inseneriehituse ASi ja Verston Ehitus OÜ ühispakkumus, teatas linnavalitsus.

„Töövõtja saab ehitustöödega alustada eeldatavasti juulis,“ ütles linnapea Taavi Aas. „Eesseisvate väga mahukate tööde kogumaksumus on ligi 41 miljonit eurot ning töödega jõutakse lõpule 2020. aasta kevadel.“

Aas tõdes, et Reidi tee ehitamise vajalikkuse ja parima lahenduse üle on aastaid vaieldud. „Nüüd lõpuks saame kogu linna ja reisisadama jaoks äärmiselt olulise tee ehitamisega pihta hakata,“ ütles Aas.

„Vastupidi vastaste poolt avalikkuses kujundada püütud arvamusele ei ole tegemist üksnes magistraaliga sõidukite tarvis – kokku rajatakse trassile 14 kilomeetrit sõidu-, jalg- ja kergliiklusteid, millest sõidutee pikkus vaid kaks kilomeetrit.“

Lisaks ehitatakse kaldakindlustused, paigaldatakse tänavavalgustus, maastikuarhitektuur loob uue haljastuse. Istutatakse 500 puud ja ligi 60 000 põõsast ning rajatakse ligi 40 000 m² murupinda. „Väga palju tööd tuleb ära teha ka tehnovõrkude rajamisega, muu hulgas näiteks Tuukri tänava piirkonna uputuste lahendamisega,“ selgitas Aas.

Hetkel kuum