Äripäev • 21 juuni 2018

Cityconi Eesti kaubanduskeskustel uus juht

Citycon Eesti uus juht Helen Metsvaht  Foto: Citycon

13 aastat Rocca al Mare ja Kristiine kaubanduskeskust juhtinud Mati Popsi asemel saab ettevõtte Eesti juhiks senine müügidirektor Helen Metsvaht.

“Mati ambitsioonikus ja otsuste jõulisus on aidanud meil tõusta Tallinnas turuliidriks. Soovime oma positsiooni kindlustada ja arendada ning meie senine müügidirektor, turgu ja klienti peenusteni tundev Helen on selleks kõige parem valik,” ütles Cityconi grupi tegevjuht Jurn Hoeksema teate vahendusel.

“Eduka kaubanduskeskuse eeldus on väga hea asukoht, tugev rentnike kooslus ja omaniku finantsvõimekus. Cityconil on lisaks veel rahvusvaheline kogemus ja kontaktid, mis muu hulgas tähendab võimalust siia meelitada globaalselt tuntud kaubandusbrände,” märkis Helen Metsvaht.

“Meil on plaanis Rocca al Mare kaubanduskeskust laiendada, selleks on detailplaneering algatatud. Rocca al Mare kaubanduskeskus on koos suurepäraste naabritega, nagu loomaaed, vabaõhumuuseum, Saku Suurhall, tennise- ja jäähall, kujunemas omaette klastriks, linnaosaks, kus perega saab veeta terve nädalavahetuse,” märkis Metsvaht.

Helen Metsvaht liitus Cityconiga 2015. aastal. Helen on kaubanduskinnisvaraga tegelenud ning arendusprojekte nõustanud alates 2007. aastast ning neist kolm aastat juhtinud ka Järve Keskust.

Mati Pops juhtis Cityconi Eesti ja Balti haru alates 2005. aastast, viis aastat oli ta ka kontserni Taani äride juht. 12 aasta jooksul laiendas Citycon Rocca al Mare kaubanduskeskust, ostis ja laiendas Kristiine Keskust, soetas ja müüs Mustamäel asuva Magistrali keskuse ning Leedus Mandarinase keskuse.

Cityconil on Eestis 101 600 ruutmeetrit brutopinda, mille väärtuseks hindab ettevõte 304 miljonit eurot. Keskusi külastati mullu 13 miljonit korda, külastuste arv on viimasel ajal olnud kahanevas trendis. Käive Eestis ulatus 22,2 miljoni euroni. 

Hetkel kuum