Äripäev • 24. oktoober 2018 kell 10:06
Kui praeguseni on kütuse hind tanklates järjepidevalt tõusnud, siis peagi võib see langeda, prognoosib Olerex.  Foto: Raul Mee

Olerex prognoosib kütuse odavnemist

Praegustele märkidele toetudes on võimalik prognoosida mootorikütuse sisseostuhinna langust ja peagi võib oodata ka tanklates mootorikütuse hinna langust, teatas Olerex.

Olerexi teatel on turge rahustanud taanduv hirm selle ees, et Ameerika Ühendriigid kehtestab Saudi Araabia suhtes sanktsioonid seoses ajakirjanik Khashoggi mõrvaga ning et Saudi Araabia võib nendele vastata naftatarnete piiramisega.

"Hinnalangusele on hoogu andnud ka Saudi Araabia lubadus naftapakkumist suurendada," märkis ettevõte.

Kuna viimasel nädalal on dollari ja euro kurss olnud stabiilne, siis võib Olerexi hinnangul eeldada, et nafta maailmaturuhinna langus jõuab Eestisse ilma valuutaturu moonutuseta.

Ettevõtte teatel sõltub kütuse hinna muutuse aeg tanklates peamiselt rafineerimistehaste konkurentsist ning võimekustest – mida kiiremini ollakse tehastes valmis pakkuma madalama hinnaga mootorikütust, seda kiiremini langeb mootorikütuse hind kütuseturul ning seda kiiremini jõuab madalam hind ka tarbijani.

Hetkel kuum