Eliisa Matsalu • 7. november 2018 kell 4:00

Endine minister hakkas ettevõtjaks

Taavi Rõivase teise valitsuse ajal riigihalduse ministri portfelli omanud Arto Aas tõdes, et tal ei ole plaani igavesti poliitikas tegutseda ja asutas oma ettevõtte.

Reformierakondlasest Arto Aas usub, et ettevõtluse köögipoole nägemine tuleks kõikidele poliitikutele kasuks.  Foto: Andras Kralla

Reformierakondlasest Arto Aas asutas viis kuud tagasi ettevõtte Challenging Growing OÜ, mis tegeleb ärinõustamisega, coaching'uga ja juhtimiskonsultatsioonidega. "See on alles alustav ettevõte, ei midagi suurt ja glamuurset," sõnas ta.

Aasa sõnul ajendas teda ettevõtet rajama huvi coaching'u vastu. "Mul on kogunenud juhtimise kogemusi ja teadmisi, mida ei pea vaid endale hoidma. Ja väikeettevõtja elu on ka huvitav," ütles ta. "Ma arvan, et riigikogu liikmetele ja poliitikutele üldse tuleks kasuks, kui nad ettevõtlusega kokku puutuvad ja selle köögipoolt näevad," lisas Aas.

Ettevõtte kliendid on Aasa sõnul erasektori erakliendid. Ta rõhutas, et ettevõte on tõesti väga algusjärgus ja pigem on see ettevalmistus ajaks, mil ta enam aktiivne poliitik ei oleks. Küsimuse peale, kas tal on plaanis poliitikast eemale astuda, vastas Aas, et selleks võimaluseks peab alati valmis olema. "Ma kindlasti ei välista võimalust poliitikast lahkuda. Olen poliitikas olnud päris pikka aega ja see on olnud põnev ja arendav aeg, kuid ma ei taha olla poliitikas pensionini või nii kaua, et peaksin sealt jalad ees lahkuma," selgitas ta. "Erasektor on ka väga huvitav valdkond," lisas ta.

Viimaste kuude jooksul on mitu poliitikut erakondadest lahkunud. Aasa sõnul on temal praegu siiski plaan keskenduda peamiselt kevadistele riigikogu valimistele, kus ta kavatseb Reformierakonna nimekirjas kandideerida. "Tahan ikka anda parima, et Reformierakond Eesti riiki juhiks. See on mu järgmise nelja kuu plaan," ütles ta. Aas lisas, et ta ei välista endale erasektorisse siirdumist, kuid rõhutas, et ettevõte Challenging Growing ei ole selleks loodud, et poliitikaga kiiresti ja kohe hüvasti jätta.

Arto Aasa jaoks on see esimene kord asutada oma ettevõte. Ta on Reformierakonna liige alates 1998. aastast. Praegu on ta riigikogu liige, kus kuulub ka riigireformi probleemkomisjoni ja majanduskomisjoni. Taavi Rõivase teise valitsuse ajal oli ta riigireformi minister. Aastatel 2007–2011 oli ta peaminister Andrus Ansipi nõunik.

Aas on õppinud nii haldus- kui ka kommunikatsioonijuhtimist. 1990. aastate lõpul töötas Aas tisleri abi, betoneerija ja ka rannavalvurina.

Hetkel kuum