Narva firma juhatuse liige mõisteti Venemaal maksupettuses süüdi

Narva tööstuspargis tegutseva Estin Warehousing OÜ logistikakeskus.  Foto: Andras Kralla
Koit Brinkmann • 6. november 2018 kell 14:54

Venemaa esimeses kohtuastmes mõisteti suuremahulises maksupettuses süüdi idanaabri tuntud köögitehnikabrändi Redmond omanikfirma peadirektor Diana Zheliaskova, kes kuulub ka ühe Narva ettevõtte juhatusse.

Süüdi mõistetud ärinaine kuulub Narva tööstuspargis Redmondi kauba logistikaga tegeleva Estin Warehousing OÜ juhatusse.

Peterburi linna Moskva rajooni kohus otsustas, et Zheliaskova vastutab Redmondi omanikfirma Tehnopoiski kokku enam kui 3 miljardi rubla suuruse maksude riigile tasumata jätmise eest, kirjutas Venemaa väljaanne Kommersant.

Kohtuotsusega karistati Zheliaskovat aastase vangistusega üldrežiimiga koloonias. Prokuratuur küsis karistuseks 2,5 aastat vabadusekaotust.

Zheliaskova advokaat sõnas pärast kohtuotsuse väljakuulutamist, et apellatsioonkaebuse esitamise otsustab ta pärast kliendiga konsulteerimist ning kohtuotsusega tutvumist.

Eelmise aasta novembris kriminaalasja raames kinni peetud Zheliaskovale oli seatud kodust lahkumise piirang, kuid selle aasta maikuus vabanes ta sellest 10 miljoni rubla suuruse kautsjoni vastu.

Omanikevahelised pingelised suhted

Äripäev kirjutas selle aasta veebruaris, kuidas Venemaa ettevõtjate toel Narva kerkinud köögitehnikabrändi Redmond logistikakeskus maadleb juba aastaid hiiglasliku rahanõudega, mille juured ulatuvad omanikevahelistesse pingelistesse suhetesse.

Kui varem olevat tüli olnud Vladimir Isaevi ja Andrei Sinjavini vahel, siis hiljaaegu kirjutas Venemaa ajakirjandus Tehnopoiski ühe omaniku Maksim Agejenko pärijate ning ülejäänud omanike vahelisest ärivõitlusest. Suhted on juba nii teravad, et eelmise aasta lõpul peeti kriminaalasja raames kinni 2 miljardi rubla suuruse maksude mittemaksmise kahtluse tõttu Tehnopoiski juhataja ning üks omanikest Diana Zheliaskova.

Venemaal hinnatakse Redmondi toodete turuosa köögitehnika müügis 20 protsendi suuruseks.

Hetkel kuum