Äripäev • 6 veebruar 2019

LHV Varahalduse juht lahkub ametist

Mihkel Oja lahkub LHV Varahaldusest  Foto: Julia-Maria Linna

LHV Groupi tütarettevõtte AS LHV Varahaldust 12 aastat juhtinud Mihkel Oja teatas soovist ametikohalt lahkuda.

"LHV kiire areng on andnud võimaluse osaleda justkui mitmes erinevas ettevõtmises. LHV pensionifondide tugevuseks on olnud võime kohaneda pidevalt muutuva turuga. Ka viimase kahe aasta areng, kus pensioniks kogutav vara on muutumas tähtsamaks kapitali allikaks kohalikule majandusele, on alles hoogu võtmas. Isiklikult on mul aga pere laienemisega tekkinud aeg, mil soovin ennast enam pühendada muudele tegevustele," kommenteeris Mihkel Oja börsiteate vahendusel.

Mihkel Oja töötab LHV Varahalduse juhatuse esimehena uue juhi ametisse asumiseni. Plaanide järgi juhtub see mõne kuu jooksul, uue tegevjuhi otsinguid on alustatud. Otsused senise juhatuse liikme tagasikutsumiseks ning uue juhatuse liikme määramiseks teeb ettevõtte nõukogu pärast uue juhi leidmist.

Mihkel Oja on töötanud LHV-s alates 2002. aastast, viimased 12 aastat, alates 2007. aasta algusest, on ta juhtinud LHV Varahaldusst.

"Mihkli sisend pidevalt muutuvas keskkonnas on Varahalduse juhtimisel ja kasvatamisel olnud hindamatu. Seejuures on LHV turuosa kohustusliku kogumispensioni turul kasvanud 30% peale, millele on kaasa aidanud ka 2016. aastal Mihkli eestvedamisel toimunud Danske Capitali ostmine. Mis aga kõige olulisem – Varahalduses on heas õhkkonnas tegutsenud meeskond, mis on Eesti pensionikogujale suutnud kõige rohkem väärtust luua," kommenteeris LHV Groupi juhataja Madis Toomsalu.

LHV Varahaldus on Eesti suuruselt teine pensionifondide haldaja ja suurim kodumaine institutsionaalne investor. Ettevõttes töötab 25 inimest. Ettevõtte tegevusala on investeerimisfondide valitsemine. Lisaks kohustuslikele ja vabatahtlikele pensionifondidele haldab LHV Varahaldus ühte eurofondi ning lisaks pakub investeerimisnõustamise teenust SEF-LHV Persian Gulf Fund’ile.

Hetkel kuum