Kallas: Ratase käitumine tekitas küsimusi

Reformierakonna esimees Kaja Kallas tõdes, et Jüri Ratase reaktsioon kutsele koalitsioonikõnelusi pidama tekitas temas küsimusi. Kolmapäevaõhtusel kohtumisel üritasid Kallas ja Ratas suhteid siluda.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ootab Keskerakonna vastust kutsele koalitsioonikõnelustele. Vastus peaks saabuma reedel.   Foto: Liis Treimann

Reformierakond tegi täna Keskerakonnale ettepaneku teha koos valitsus. Keskerakonna esimees Jüri Ratas ei reageerinud Kallase ettepanekule kõige rõõmsamalt – ta on terve päeva andnud intervjuusid, milles on rääkinud, et Reformierakonna käitumine ei tekita Keskerakonnas usaldust. Kallase sõnul on see käitumine tekitanud küsimusi.

„Meie soov on olnud siiras ja ma küsisin selle kohta Jürilt. Ta selgitas, et kuna meie erakondadel on pikk ajalugu, siis võib-olla see usaldamatus tuleb sellest ja me peame sellega hakkama saama,“ rääkis Kallas.

Jüri Ratas palus täna eraldi kohtumist Kaja Kallasega, et täpsustada mõningaid tingimusi koalitsioonikõnelusteks. „Selge on see, et meil on eriarvamusi sees. Samas reformierakonna esimees on muutunud ja loodetavasti on ka muutunud erakonna käekiri,“ vastas Ratas küsimusele, kas Kallas suutis tema usaldamatust Reformierakonna vastu tänaõhtusel kohtumisel vähendada.

Ratas ütles, et kutsub reede hommikuks kokku Keskerakonna juhatuse koosoleku ja pärast seda saavad nad anda Reformierakonnale vastuse, kas nad võtavad kutse läbirääkimistele vastu.

Kallas ütles, et arutasid täna Ratasega, kas neil võiks olla koalitsiooni läbirääkimisteks ühiseid jooni ja nad leidsid, et on. Kallase sõnul on Reformierakond saanud tulumaksureformi läbiviimiseks valimistelt suure mandaadi. Kuidas seda saavutada, on juba läbirääkimiste teema. „Praegu me ju veel läbi ei räägi, kuid see on ka lubadus, millest me taganeda ei saa,“ ütles Kallas.

Kallas lisas, et Ratas lubas talle, et ta ei pea paralleelseid koalitsioonikõnelusi ehk topeltmängu ei mängi. „Mina ka ei mängi,“ kinnitas Kallas.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ei taha kohe üldse kõrgemapalgalistele tulumaksuvabastust teha.  Foto: Liis Treimann
Hetkel kuum