Eliisa Matsalu • 25. märts 2019 kell 13:06

Raivo Aeg: Helmede juttu on häiriv kuulata

EKRE liidrid Mart ja Martin Helme ähvardasid eile oma raadiosaates "Räägime asjast", et kui EKRE jääb valitsusest välja, puhkevad rahvarahutused. Isamaa liikmest Raivo Aegi sõnul on selline jutt häiriv ja noatera peal kõndimine.

Isamaa liige Raivo Aeg peab EKRE liidrite Mart ja Martin Helme sõnavõtte ebameeldivateks.  Foto: Liis Treimann

„Häiriv on kuulata selliseid sõnavõtte, olgu nad tõsiselt mõeldud või jätkavad nad oma reljeefset retoorikat, mida nad on neli aastat riigikogus teinud,“ ütles Aeg. „Ilus väljendusviis see pole,“ lisas ta.

Aegi sõnul peaks poliitikas arvestama võimalustega, et kõik ei suju nii nagu plaanitud ja sellepärast ei pea inimesi kohe tänavatele kutsuma. Ta lisas, et Helmede sõnavõtust ei saa välja lugeda siiski seda, justkui nad tänavarahutusi lausa organiseeriks.

Ta märkis, et kõik ootavad ja loodavad, et EKRElaste sõnavõtud ja retoorika pehmenevad. „Koalitsiooni läbirääkimiste laua taga võinuks see tänaseks juba toimunud olla. Nagu me näeme, on jätkuvalt häirivaid momente nende sõnapruugis,“ ütles ta.

Palju valikuid polnud

Aegi sõnul oli Helmede jutt võimalikest tänavarahutustest noatera peal kõndimine. „Selge on see, et see tekitab ühiskonnas vastakaid emotsioone,“ ütles ta. Kohati on tema sõnul inimesed EKRE retoorikaga harjunud. „See on reljeefne, alati mitte lugupidav osade suhtes. Samas on ka inimesi, kes pole sellega harjunud ja tunnevad end häiritult. Ja on ka neid inimesi, kes ootavadki nüüd üleskutset, et äkki tulebki minna meelt avaldama,“ rääkis varem politsei ja kaitsepolitseiameti peadirektori ametit pidanud Aeg.

Ta lisas, et koalitsiooni läbirääkimiste algus ei olnud Isamaale Reformierakonna tõttu just kõige meeldivam. „Kutsuti laua taha ja siis paari päeva pärast saadeti meid ära,“ ütles ta. Seetõttu polnud tema sõnul Isamaal palju valikuid, kuidas koalitsiooni saada.

Hetkel kuum