Äripäev • 3. aprill 2019 kell 5:32

IKEA siseneb Eesti turule

Tallinnasse Peterburi teele rajab IKEA väljastuspunkti koos näidistesaaliga.  Foto: Liis Treimann

Selle aasta varasügisel avab IKEA Eestis e-poe ning Tallinnas asuva väljastuspunkti koos näidistesaaliga.

Eestist saab esimene riik, kuhu IKEA siseneb esmalt digitaalselt ja avab enne füüsilise poe olemasolu e-poe.

Ettevõtte teatel toob digitaalset ja füüsilist kohalolu kombineeriv lahendus IKEA Eesti kodudele lähemale, pakkudes võimalust tellida IKEA tooteid eestikeelsest e-keskkonnast ning tutvuda IKEA tootevalikuga näidistesaalis, kus saab tooteid oma silmaga näha ning proovida.

IKEA otsus siseneda Eesti turule esmalt digitaalselt ning alles seejärel füüsilise poega on IKEA Baltikumi müügijuhi Johannes R. Jóhannessoni sõnul tehtud sooviga tuua IKEA kiiremini Eesti inimesteni, kuna Riia IKEA poodi külastab märkimisväärne hulk kliente Eestist.

IKEA väljastuspunkt koos näidistesaaliga rajatakse Tallinnasse, aadressile Peterburi tee 66. Hoone koguala on 6000 m2, millest 1500 m2 on mõeldud väljapanekusaaliks ja planeerimise alaks. Jóhannessoni sõnul saavad kliendid väljapanekusaalis näha ja proovida umbes 3000 erinevat toodet ja lahendust. "Samuti saab näidistesaalis soovi korral konsulteerida meie töötajatega köökide, garderoobilahenduste ja teiste mööblisüsteemide planeerimiseks ning tellimiseks," selgitas ta.

Ülejäänud 4000 m2 on pühendatud logistilisteks operatsioonideks. Lisaks on väljapanekualal umbes 200 kõige populaarsemat kodusisustustoodet saadaval ka kohe ostmiseks.

Johannessoni sõnul otsib IKEA Eesti meeskonda tööle 30–40 inimest – nii juhti, meeskondade juhte, müügi-, logistika- ja klienditeenindusspetsialiste.

Aadressil Peterburi tee 66 asuv hoone, kuhu tuleb IKEA füüsiline esindus, näeb praegu välja selline:

Hetkel kuum