Jaanus Vogelberg • 16. aprill 2019 kell 9:19

Gross: ma ei viitsi teiega rääkida

Oleg Gross   Foto: Andras Kralla

Suurärimees Oleg Grossile kuuluva OG Elektra juhatusest on eelmisel nädalal lahkunud Helve Lahi ning Katrin Vakulskaja, juhatusega liitus aga Raigo Mõlder, selgub Äripäeva Infopanga andmetest. Mis põhjusel Gross juhte vahetanud on, jääb aga teadmata, kuna ärimees keeldus ajakirjanikuga rääkimast.

Lahi oli ettevõtte juhatuses alates 2008. aastast, Vakulskaja liitus juhatusega 2017. aasta lõpus. Mõlder on ettevõtte tegevjuhina hoolimata juhatusse mitte kuulumisest tegutsenud juba mõnda aega. Varem on ta olnud tuntud Ott Tänaku kaardilugejana, hiljem aga sõitnud rallit ka koos Oleg Grossi poja Georg Grossiga.

Oleg Gross ise ajakirjanikuga aga rääkima ei soostunud, kuulmata isegi esimest küsimust. "Head aega, ma ei viitsi teiega rääkida. Te siin jälle kirjutasite igasugu asju, mis on kohtust läbi käinud. Ma ei viitsi rääkida, head aega," sõnas Gross.

Tõenäoliselt viitas Gross sellele, et märtsi lõpus avaldas "Pealtnägija", et OG Elektras makstakse töötajatele väidetavalt ümbrikupalka. Mustalt maksmist kinnitas saate toimetusele mitu ettevõtte töötajat.

OG Elektra praegune töötaja varjunimega Tarmo rääkis, et Eesti üks suurim ja tuntum ettevõtja Oleg Gross või vähemalt tema keskastme juhid osalevad sahkerdamises. „No seal, kui kõrvad lahti käia, siis inimesed räägivad. Ma olen enam-vähem uurinud ja kõik räägivad täpselt sama juttu. Pluss kui on palgapäev, siis kõik, kes minuga seal laos samal ajal tööl on, ja kui on palgapäev samal päeval, käivad nad kõik oma kilekotikesel järel,“ ütles Tarmo.

Ümbrikupalga maksmist kahtlustas ka OG Elektra töötaja Pille (nimi muudetud): „Pool läheb ametlikult ja pool on nagu siis mitteametlikult.“

OG Elektra endise töötaja Raimo (nimi muudetud) sõnul makstakse selliselt palka kõigile. „Kõik töötajad saavad. Ainult need, kes kontoris töötavad, saavad pangakontole,“ lisas ta.

OG Elektra jaekaubanduse juhi Üllar Lehesoo sõnul on sellised ümbrikupalgaga seotud väited aga valed ning nii laimatakse ettevõtet. „Tänapäeval Eesti Vabariigis meielaadne ettevõte selliste mahhinatsioonidega elus ei tegele,“ ütles Lehesoo. „Kas te arvate, et meil on mingi väikene remonditöökoda? Me oleme niivõrd suur ettevõte, et see, mis te räägite praegu ... kas te saate aru, see on absurd. Ma ei taha ebatsensuurset väljendust öelda, aga see on mõistusevastane. Milleks meil ettevõtte peaks sellise absurdsusega tegelema?“ lisas Lehesoo.

OG Elektra juhatuse liige Rita Uukkivi nimetas seoseid ümbrikupalgaga naeruväärseks ja arusaamatuks. „Teie („Pealtnägija“ – toim) poolt maksudeklaratsioonide paranduste tegemise nimetamine skeemiks kontsernis, kus on 1800 töötajat ja paranduste summa kuus keskmiselt sadades eurodes (võimalik kontrollida), on nii naeruväärne kui ka arusaamatu. Sama arusaamatu ja naeruväärne on väide, milles samastate sularahamaksed ümbrikupalgaga,” märkis Uukkivi.

Hetkel kuum