Kristel Härma • 9. mai 2019 kell 11:18

Olav Miil: mina pole Leedo kriminaaluurimise taga

Praamikuningas Vjatšeslav Leedo ütles Saarte Häälele, et tema kontorite läbiotsimine ja talle esitatud kahtlustused kriminaalasjas on tema endise äripartneri Olav Miili kurnamismeetod. Miil aga eitab, et tema on kriminaaluurimise taga.

Olav Miil lükkas ümber Vjatšeslav Leedo väite, nagu oleks tema Leedo vastu kuriteoteate esitanud.  Foto: Andras Kralla

"Mina olin tõesti see, kes tegi kunagi avalduse pankroti kuulutamiseks, sest mul jäi seal raha saamata, aga sellega asi piirdus. Ja ülejäänud asja on uuritud, järelikult siis on midagi leitud," ütles Äripäevale Olav Miil, kes käib Saaremaa Laevakompanii pankrotimenetluses koos Richard Tomingasega Leedoga kohut.

Keskkriminaalpolitsei uurib Saaremaa Laevakompanii pankrotti ja on seoses sellega esitanud Saaremaa ärimehele Vjatšeslav Leedole kahtlustuse pankroti põhjustamises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Prokuratuur alustas kriminaalasja, et kontrollida laekunud kuriteoteates viidatud kahtlusi.

"Mina ei ole ühtegi kriminaalasja algatanud, vaid selle algatasid pankrotihaldurid. Ju nemad teavad, mis seal toimub," rääkis Miil. Tema sõnul tasuks ettevaatlikult suhtuda sellesse, et uudis avaldati kõigepealt Saarte Hääles ning seal arutati, et see on tema taktika. "Kuulge, see on kriminaalasi ja mul ei ole sinna isegi mitte mingit võimaluskti midagi teha. Ja teiseks, seda ei ole mina algatanud."

Saaremaa Laevakompanii pankrotihaldur Veli Kraavi aga ütles, et tema kuriteoteadet ei esitanud ning ta ei ole seda näinud. "Ma ausalt öelda ei tea täpselt. Tõenäoliselt Olav Miiliga seotud äriühingud, kellega nad seal konfliktis on. See võib ka olla keegi muu, ma ei tea sellest suurt midagi praegu," ütles Kraavi.

Seda, kas on alust arvata, et Saaremaa Laevakompanii dokumente on võltsitud ja pankrot teadlikult tekitatud, ei julgenud Kraavi veel öelda. "Peab uurimistulemused ära ootama. Kui keegi on säärase kuriteoteate esitanud, siis ainuvõimalik käitumine ongi teha sellised uurimistoimingud ja kontrollida, mis seal taga on."

Kraavi lisas, et ettevõtte pankroti taga oli üsna lai põhjuste ring ning asjaolusid tuleb kontrollida. Praeguseks ta aga kuriteoteates esitatud kahtlustusi enda uurimises tuvastanud ei ole. "Maht on hästi suur, seal on mitmeaastane periood," rääkis ta ja meenutas, et seal on väga suured ärikahjumid tingituna sellest, et kaotati laevaliinikonkurss. "Kogu nende äriplaan oli märksa pikemale perioodile üles ehitatud. Ja äritegevus laevadega Saksamaal, selle ärikahjum on ka väga suur. Aga me ei ole enda tööga valmis, see maht on väga suur."

"Selge on see, et võlausaldajate vahel on üsna tugevad konfliktid. Ei oska öelda," võttis Kraavi asja kokku.

Hetkel kuum