Linda Eensaar • 9. mai 2019 kell 9:17

Skeletoni juht: Eesti ja Saksamaa on üksteisele kasulikud vastandid

Skeleton Technologie tegevjuht Taavi Madiberk. Pildil kollektsioon Skeletoni kondensaatoritest.  Foto: Eiko Kink

"Eesti fundamentaalseteks tugevusteks on IT-sektor ja tugev haridussüteem, eriti reaalainete valdkonnas," ütleb ettevõtte Skeleton technologies juht Taavi Madiberk uudise peale, et Eesti on Lääne-Euroopa investorite silmis Ida-Euroopas atraktiivsuselt esimesel kohal.

Eesti superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies tehased on Saksamaal. "Töökultuuri mõttes võrreldes Saksamaaga on Eesti inimesed tunduvalt rohkem orienteeritud tulemusele kui protsessile. See annab tugeva eelise start-up'i valdkonnas ning asjade ülesehitamises, samas näiteks autotööstuses on kvaliteedi tagamiseks väga oluline just protsessile keskendumine. Siin on samuti Skeleton leidnud hea tasakaalu Eesti ja Saksa lähenemise vahel," kirjeldas Madiberk.

Kui Eesti on tugev IT-riik, siis Saksamaa on seevastu väga tugev autotööstuses ning kõrgtehnoloogilises tootmises. Skeletoni puhul toimib sealne koostöö Madiberki sõnul sellest tulenevalt nii, et Eestis investeeritakse tarkvarasse ja elektriinseridesse ning Saksamaal riistvarasse ja tootmisesse.

Sel nädalal avaldas Balti-Saksa Kaubanduskoda konjunktuuriuuringu, mis näitas, et Eesti on Lääne-Euroopa välisinvestorite jaoks kõige atraktiivsem sihtriik kogu Kesk-ja Ida-Euroopas. Viimased seitse aastat on Eesti olnud edetabelis stabiilselt 3. või 4. kohal. Eestile järgnesid tänavu kutsuvuselt järjekorras Tšehhi, Poola, Slovakkia ja Sloveenia. Seejärel on edetabelis Läti ja Leedu.

Hetkel kuum