Kristjan-Thor Vähi maksab Nordeconile kümneid miljoneid ja konkurenti ei karda

"Ühtegi tavaettevõtlusest erinevat äririski me selle projekti puhul ei oska esile tuua," lausus Ivego ja selle tütarfirma Tiskreoja juhatuse liige Kristjan-Thor Vähi.  Foto: Raul Mee

Nordeconiga Tiskreoja elurajooni ehitamiseks lepingu sõlminud firma Tiskreoja juhatuse liige Kristjan-Thor Vähi usub, et saab tihedas konkurentsis hakkama.

„Konkurents on edasiviiv jõud,“ ütles Vähi.

Nordeconi kontserni kuuluv ettevõte Nordecon Betoon ja Invego Gruppi kuuluv Tiskreoja sõlmisid üle 30 miljoni euro suuruse lepingu Tallinna läänepiirile Tiskreoja elurajooni projekteerimis- ja ehitustöödeks.

Millised on Tiskreoja projekti peamised ohud? „Ühtegi tavaettevõtlusest erinevat äririski me selle projekti puhul ei oska esile tuua,” kostis Vähi.

Tihe konkurents

Kuigi viimasel ajal on kerkimas järjest enam uusi elamuid, ei ole Vähi ettevaatlik. Ta märkis, et paar kuud tagasi müüs Ivego viimase korteri Vana-Peetri elurajoonis. „Seda ligikaudu aasta varem, kui algselt kavandasime. Hea toode õigel ajal ja õiges kohas on alati konkurentsivõimeline. Tänu suurele mahule suudame nii kvaliteetse toote hinna hoida väga mõistliku,“ rääkis ta.

Tiskreoja elurajooni ehitamist rahastab Ivego esmalt omavahenditest, ehitusmahtude kasvades lisandub pangalt laenuraha.

Uus piirkond

Elamupiirkonda ehitatakse 17 kortermaja ja kolm ridaelamut enam kui 400 korteriga ning neid teenindav täiskomplektne infrastruktuur ning haljastus koos sportimisvõimalustega. Samal ajal on ehitamisel kaks korterelamut.

Lepingu kogumaksumus on 32,1 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks. Projekti ehitusperioodiks on kavandatud kuni neli aastat.

Pool Invego Grupist kuulub Euro Holdingule, pool MEB Trustile. Euro Holding kuulub EstateGrurust tuntud Marek Pärtelile. MEB Trust OÜ omanikuks on Kristjan-Thor Vähi.

Nordeconi aktsia tõusis kauplemispäeva alguses 6,25 protsenti, 1,02 euro tasemeni. Tehinguid oli aktsiaga ennelõunal tehtud 17, kauplemiskäive oli ca 23 500 eurot.

Eile teatas Nordecon 22miljonilise lepingu sõlmimisest Porto Francoga.

Invego on viimaste aastate jooksul rajanud Novamaja projekti Kalamajas, Pähkli kodu projekti Tabasalus ja Vana-Peetri elurajooni Peetri alevikus.

Hetkel kuum