Äripäev • 2. september 2019 kell 14:13

Raadiohommikus: kas Euroopa põletavaim suvi tõi Eestisse rikkuse?

Juulikuus näitas termomeeter Pariisis 40 °C. Kas põletav kuumus Euroopas mõjus hävitavalt ka teraviljasaagikusele ning tõi seeläbi rikkuse Eesti põllumeeste õuele, kuuleb teisipäevases hommikuprogrammis.  Foto: AFP/Scanpix

Selle aasta suvi tõi erakordselt kõrgeid temperatuure üle Euroopa – Lõuna-Euroopas näitas termomeeter korduvalt üle 40. Samas jäi Eestis suvi võrreldes eelmise aastaga pigem tagasihoidlikuks – sooja oli, kuid ei kõrvetanud.

Kas põletav kuumus Euroopas mõjus hävitavalt ka teraviljasaagikusele ning kas seeläbi tuli rikkus Eesti põllumeeste õuele, räägib teisipäevases Äripäeva raadio hommikuprogrammis viljamaaklerfirma Copenhagen Merchants Groupi äriarenduse juht Indrek Aigro.

Äripäeva Infopank on valmis saanud programmeerimise konkurentsiraporti, mis peegeldab olukorda turul. Milline on tervis sektoris, kus saadakse Eesti keskmisest kaks korda suuremat keskmist palka, räägib Infopanga juht Joonas Jõgi.

Äripäev avaldas aasta suurimad pankrotistujad. Kes on tipus, mis on pankrottide põhjused olnud ning mida kurioosset võib sealt leida, räägib Äripäeva ajakirjanik Kristel Härma.

Hommikuprogrammi veavad Kaspar Allik ja Priit Pokk.

11.00-12.00 "Investor Toomase tund". Võtame kokku lõppenud kuu: mis juhtus turgudel, mis juhtus investor Toomase portfellis ja millised imetabased seiklused tabasid Eesti investoreid? Kuulame ära investor Toomase plaanid alanud kuuks. Lisaks analüüsivad nelja kuuma aktsiaideed börsitoimetuse liikmed Kaspar Allik, Anu Lill, Indrek Mäe ja Liina Laks.

12.00-13.00 "Minu karjäär". Räägime Tele2 personalidirektori Helena Everti ning personaliarenduse spetsialisti ja coach’i Mihkel Joasooga. Teeme juttu ettevõttes hästi toimivast coaching’u-programmist ja arutame, kui oluline on anda üksteisele pidevalt tagasisidet. Samuti selgub, millised on Tele2 eesmärgid praegu ja tulevikus, mida tähendab hea juhtimine ning suurepärane motivatsioonipakett, mille abil asjalikke töötajaid ettevõttes hoida. Saadet juhib Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.

13.00-14.00 "Cleantech". Rohetehnoloogia saates Cleantech tutvustame sel nädalal Eesti parimat rohetehnoloogia ideed Recyclist. Recyclist võitis just Climate Launchpad Eesti finaali ning nüüd käib töö ja suur ettevalmistus Amsterdamis toimuvaks finaaliks. Millega täpsemalt tegeletakse ja milline on idee keskkonna parandamise ning finantsiline plaan, tutvustavad üks idee eestvedajatest Mayri Tiido ning Climate Launchpad žürii liige, iduettevõtete mentor ja üks Cleantech ForEst asutajatest Indrek Kelder.

Lisaks räägime külalistega sellest, kuidas üldse roheettevõtetega raha teenida, kas uute ideedega tullakse välja keskkonna parandamiseks või finantskasu nimel ja kas ringmajandus ongi majanduse tulevik. Saatejuht on Mart Valner.

15.00-16.00 "Lavajutud". Seoses Nordica uue juhi leidmise segadusega kordame Tarneahelakonverentsil salvestatud saadet, milles ettevõtte omaaegne finantsjuht Ahto Pärl räägib muudatuste juhtimisest oma kogemuse baasil ning Nordica ja LOTi koostöö algusest.

Telia Eesti tarneahela juht Hannes Laser räägib, mis vahe on ostujuhtimisel ja strateegilisel hankimisel ehk terminoloogiast ja laiemast pildist. Saade oli esimest korda eetris aprillis 2018.

Kuulake Äripäeva raadiot 92,4 MHz või siit.

Hetkel kuum