Allan Rajavee • 13. oktoober 2019 kell 13:30
Uudised
Ainult tellijale

Sajad ISISe võitlejad on põgenenud Põhja-Süüria vanglatest

Türgi vägesid toetavad Põhja-Süüria sõjalistes operatsioonides ka süürlastest võitlejad. Fotol on näha Türgi vägesid toetavat Süüria Demokraatlike Jõudude võitlejat Ras al-Aini linnas toimunud tulevahetuses.   Foto: NAZEER AL-KHATIB

Kurdide ametivõimude väitel on sajad terrorirühmituse ISIS võitlejad põgenenud kurdide kontrollitud vanglatest, kuna Türgi sõjalise operatsiooni tõttu pole vanglate valvamine enam Kurdi keskvõimu prioriteet.

Näiteks toimus Ain Issa vangi- ja põgenikelaagris vahejuhtum, kus kinnipeetavad ründasid laagri sissepääse, kui kuulsid lähipiirkonnas toimunud tulevahetust. Kuigi põgenemiskatse kohta selgub alles detaile, on vaatlejate gruppide hinnangul põgenes laagrist 100 tõenäolist ISISe võitlejat. Kurdide hinnangul pääses laagrist põgenema ligikaudu 800 terrorirühmituse võitlejat, vahendas BBC.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
    Hetkel kuum