Kristel Härma • 15. november 2019 kell 4:00
Uudised
Ainult tellijale

Tallinna magusaim kinnisvara viib Endoveri ja Aswani firma kohtusse

Tallinna magusaim krunt, kus võiksid uut elu näha nõukogudeaegse suurtööstuse Balti Manufaktuur punastest tellistest tööstushooned ning kuhu võib tulevikus kerkida Eesti esimene pilvelõhkuja, on maa omaniku ning juba kaks aastat tagasi maa uueks omanikuks saama pidanud kinnisvaraarendaja Endoveri vahel tekitanud vaidluse, mis viib nad kohtusse.

Sitsi asumis asuvast endisest Balti Manufaktuuri tootmishoonest on plaanis teha elu- ja ärilinnak. Sinna on tahetud teha nii Tallinna Filmilinnakut kui ka Eesti esimest pilvelõhkujat. Pärast muinsuskaitse all olevasse punastest tellistest tööstushoonesse korterite ja äripindade ehitamist on oodata selle juurde 160meetrist pilvelõhkujat.  Foto: Andras Kralla

2009. aasta kevadel otsustas Tallinna linnavolikogu, et lisaks Maakri kvartalile tohib ehitada Tallinnas pilvelõhkuja ka Koplisse Sitsi piirkonda. Eesti esimese pilvelõhkuja pidi sinna valmis ehitama üle 20 aasta tagasi esimese Aasia välisinvestorina Eestisse tulnud Sonny Aswani ettevõte Phoenix Land, kellele krunt endiselt kuulub. Aswani lubas pilvelõhkuja valmis ehitada 5 kuni 10 aasta jooksul. 2017. aastal sõlmis Aswani ettevõte Phoenix Land lepingu Manufaktuuri tänava kruntide müümiseks Endover KVB-le. Endoveri omaks need krundid aga saanud ei ole.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Hetkel kuum