Pille Ivask • 19. detsember 2015 kell 6:45

Silikoonkotikesed on majapidamises suureks abiks

Muuseas on silikoonkotikesed ka uduse tuuleklaasi probleemist jagu saamiseks head abimehed  Foto: epa

Selgub, et pealtnäha mõttetuna tunduvad silikoonkotikesed võivad majapidamises üsna vajalikeks abimeesteks osutuda.

Reeglina kingakarpides leiduvad silikoonkotikesed peidavad endas ainet nimega silikoondioksiid, mida, nagu kiri pakikesel ütleb, ei tohiks süüa. Küll aga pole tegu mürgise ainega, mistõttu võib mitmetel puhkudel see majapidamises üsnagi kasulikuks ostutuda.

Veebiportaal EWAO toob välja mitu head nõuannet, kuidas saaks silikoonkotikesi ära kasutada.

Pista need käterätikute vahele. Silikoonkotikesi on mõistlik panna käterätikute ning saunalinade vahele, kuna need imavad üleliigse niiskuse, mis omakorda aitab vältida olukorda, kus käterätikutele tekib ebameeldiv lõhn.

Pikenda raseerija eluiga. Kui silikoonpadjake pista raseerijaga samasse topsi või hoidjasse, aitab see vältida seda, et raseerija terad on niisked ning seega pikendada selle eluiga.

Päästa oma telefon. Juhul, kui telefon kogemata vette potsatas, ei pruugi katki olla veel midagi. Sellistel puhkudel soovitatakse reeglina telefon riisikotti panna ning lasta sel seal kuivada. Selle asemel võiks aga telefoni panna tavalisse klaaspurki ning sinna sisse visata mõningad silikoonpadjakesed, mis aitavad niiskust imada. Selgub, et riisikotis kuivab telefon aeglasemalt kui silikoonkotikestega purgis. Ja pealegi, miks peaks keegi üldse toitu raiskama, et kuivatada telefoni?!

Unusta udused autoaknad. Ilmselt pole udused autoaknad ühegi autoomaniku jaoks tundmatu mure. Selle asemel, et oodata, millal autosoojendus tuure kogub, tasuks hoopis mõned silikoonpadjakesed visata auto tuuleklaasi alla ning õige pea võid näha, et udused autoaknad pole sinu jaoks enam probleem.

Päästa vanad fotod. Kõigile neile, kes armastavad vanu fotosid ning peavad neid perekonna traditsioonide ja ajaloo säilitamise koha pealt väga oluliseks, on hea nipp: fotokarpi võiks visata mõned silikoonpadjakesed, mis aitavad hoida liigse niiskuse eemal ning seega pikendada fotode eluiga.

Kaitse oma kosmeetikat. Mõned silikoonpadjad on väga kasulikud abimehed ka kosmeetikakotis, kuna teadupärast kosmeetika vett ja niiskust ei armasta.

Hetkel kuum