Äripäev • 18. jaanuar 2016 kell 13:57

Penthouse lõpetab paberil ilmumise

Penthouse kolib paberilt internetti  Foto: epa

Meesteajakiri Penthouse lõpetab paberil ilmumise ja jääb alles vaid online-versioonina, teatas kirjastaja. Millal täpselt viimane paberil Penthouse ilmub, ametlik teade veel öelnud.

Penthouse’i omanik FriendFinder Networks teatas, et väljaanne teeb läbi uuenduskuuri seoses tänapäeval muutunud meedianõudlusega. Sisu ei muutu, kuid New Yorgi kontor suletakse ning viiakse üle Los Angelesse, kus asub ka väljaandja peakontor.

Penthouse asutati 1965. aastal Suurbritannias, USAs hakkas see ilmuma 1969. aastal. Seksuaalrevolutsiooni ajastul ilmuma hakanud ajakiri positsioneeris end ajakirjana seksist, poliitikast ja protestist. Aastatel 1998 kuni 2005 muutis Penthouse formaati ja erootiliste piltide asemele ilmusid pornograafilised. 2013. aasta septembris teatas väljaandja FriendFinder Networks oma pankrotist ning sama aasta detsembris kiitis kohus heaks ettevõtte reorganiseerimiskava.

Populaarsuse tippaegadel ulatus iga kuu ilmuva Penthouse’i tiraaž 5 miljoni eksemplarini. 2012. aastaks oli see kahanenud 109 800 peale.

Hetkel kuum