Anne Oja • 9. aprill 2012
Jaga lugu:

MTA tegi ettepaneku piirata kütusevedu

Maksu- ja tolliamet tegi rahandusministeeriumile ettepaneku, kuidas lõpetada salakütusevedu üle Vene piiri. Ministeerium vormistab seda ettepanekut seaduseks.

Maksu- ja tolliameti tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu ütles tänast riigikontrolli auditit kommenteerides, et Eesti ja Vene tollipiiripunktide ametnikud suhtlevad vaid omavahel, kahe riigi tollijuhid ei ole mitu aastat kohtunud, ja seda Vene poole tippjuhi vähese huvi tõttu.

Eesti on koostööst Vene poolega siiski jätkuvalt huvitatud, lisas Koidu. Selle kinnituseks on ka hiljutine kohtumine Ivangorodis, mille korraldasid mõlema maa riigikontrolliasutused, kuid sellesse oli kaasatud ka teisi asjasse puutuvad asutusi, nagu politsei- ja piirivalveamet, siseministeerium, keskkonnaministeerium, välisministeerium jt.

Koidu märkis, et tehniliste üksikasjade täpsustamiseks on plaanis veel üks kohtumine aprillis.

"Mis puudutab salakütuse teemat, on maksu- ja tolliamet teinud ettepaneku muuta seadust nii, et kütuse ületoomist saaks piirata. Rahandusministeerium on seda muudatust praegu ette valmistamas. Loomulikult jätkub ka igapäevatöö tollipunktides," kommenteeris Koidu tõika, et riigikontrolli andmetel tegeleb neli viiendikku piiri ületavatest autodest salakütuseveoga ning niimoodi Eestis müüki paisatud kütus moodustab tervelt 7% riigis tarbitavast mootorikütusest.

2012. aasta algusest seadis Läti valitsus sisse korra, et kõiki aktsiisikaupu saab maksuta üle piiri tuua vaid korra nädalas. Samasuguse piirangu võib kehtestada ka Eesti.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum